X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
wybory we Francji

Francja: wybory samorządowe 28 czerwca? Eksperci podtrzymują swoje stanowisko

Eksperci z rządowej Rady Naukowej nie widzą przeciwskazań, by 28 czerwca została przeprowadzona II tura wyborów samorządowych. W oświadczeniu wydanym we wtorek Rada podtrzymała swe wcześniejsze stanowisko w tej sprawie. W ocenie ekspertów przeprowadzenie głosowania nie wiąże się ze znaczącym ryzykiem epidemicznym, ale wskazana jest ostrożność.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja koronawirus Europa wybory we Francji

Francja: podział na lewicę i prawicę załamał się całkowicie

W ciągu dwóch miesięcy nastąpiła zmiana władzy we Francji – w wyborach prezydenckich i parlamentarnych triumfował Emmanuel Macron i jego partia En Marche. Sytuacja we Francji mówi nam wiele o duchowej kondycji Zachodu. O aspekcie kulturowym przemian nad Sekwaną mówił w Polskim Radiu 24 Wawrzyniec Rymkiewicz, filozof i redaktor naczelny kwartalnika "Kronos".
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron wybory we Francji

Wybory we Francji: fenomen Emmanuela Macrona

Francuzi wybierają nowy skład Zgromadzenia Narodowego. To już czwarte głosowanie w ostatnich dwóch miesiącach i czwarte, które ma wygrać Emmanuel Macron. – Macron choć nie ma dużego doświadczenia politycznego, odznacza się barometrem, instynktem i nosem politycznym oraz rozumie aspiracje dzisiejszego społeczeństwa francuskiego – mówił w Gorącym Temacie Marcin Darmas (Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego). 
Zobacz więcej na temat:  wybory we Francji Francja Emmanuel Macron wybory parlamentarne

Francja: niska frekwencja w II turze wyborów parlamentarnych

Do południa frekwencja w II turze wyborów parlamentarnych we Francji wyniosła 17,75 proc.; to najniższa frekwencja od lat. – Część Francuzów wychodzi chyba z założenia, że prezydent Macron i tak będzie miał swoją większość – mówiła Magdalena Skajewska, specjalna wysłanniczka Polskiego Radia w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja wybory parlamentarne wybory we Francji Magdalena Skajewska Emmanuel Macron

Dwaj Panowie „Z” o politycznych zmianach w Europie

Na przestrzeni ostatnich dni w dwóch ważnych – z politycznego punktu widzenia – krajach europejskich odbyły się wybory parlamentarne. W Wielkiej Brytanii sytuacja rządu się skomplikowała, a we Francji wiele wskazuje na to, że prezydent Emmanuel Macron będzie miał stabilną większość.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Wielka Brytania Unia Europejska David Cameron Theresa May Emmanuel Macron wybory w Wielkiej Brytanii wybory we Francji wybory parlamentarne

"Zwycięstwo partii Macrona spowoduje głęboki kryzys"

Rekordowo niska frekwencja i miażdżące zwycięstwo partii prezydenta Emmanuela Macrona. To krótkie podsumowanie tymczasowych wyników pierwszej tury wyborów powszechnych we Francji. Jeśli szacunki się potwierdzą, partia prezydenta Emmanuela Macrona „Republika naprzód”, uzyska ponad czterysta miejsc w Zgromadzeniu Narodowym, w którym zasiada 557 deputowanych. O politycznej sytuacji we Francji mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron wybory we Francji Europa