more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory

Zmiany w strukturach PiS. Dr Karnkowski: chodzi o zmobilizowanie działaczy do pracy

Komitet Polityczny PiS zaakceptował projekt zmian w strukturach regionalnych PiS. Dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej", stwierdził w Polskim Radiu 24, że chodzi o "zagonienie do pracy" działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśnił, PiS z partii z entuzjazmem sięgającej po władzę w 2015 roku stało się partią władzy, a sondaże, choć nadal nienajgorsze, wskazują raczej na przejęcie przez PiS roli "największej partii opozycyjnej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski POLSKA polityka PiS wybory regiony

Kolanko: wybory mogą być wiosną przyszłego roku

- Wcześniejsze wybory są możliwe zawsze w tym sensie, że zawsze PiS może zaprezentować uchwałę o samorozwiązaniu Sejmu, wówczas opozycja - zwłaszcza Platforma Obywatelska - byłaby natychmiast pod ogromną presją, żeby taką uchwałę przyjąć - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko. Dodał, że jego zdaniem wybory będą w przyszłym roku, ale niekoniecznie w październiku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Michał Kolanko POLSKA PiS polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory

"Społeczeństwo tego najbardziej od nas wymaga". Wicemarszałek Senatu o wspólnej liście opozycji

- Jeśli teraz byłyby przyspieszone wybory, to najważniejsze jest, żeby była jak najszersza wspólna lista. Badania pokazują, że społeczeństwo tego najbardziej od nas wymaga i wtedy powinni iść wszyscy razem - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce POLSKA polityka PSL Polskie Radio 24 PO wybory opozycja lewica

Andrzej Anusz: nie będzie przedterminowych wyborów

- Przedterminowych wyborów nie będzie - uważa Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego. W Polskim Radiu 24 politolog stwierdził równocześnie, że między PiS i Solidarną Polską ma miejsce próba sił związana z tym, że "Zbigniew Ziobro ma świadomość, że w przyszłych wyborach istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zostanie zaproszony do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Andrzej Anusz PiS zjednoczona prawica wybory Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

PR24 Janusz Życzkowski: przedterminowe wybory byłyby sytuacją niepożądaną dla Polski

- Mam wrażenie, że każde ze środowisk politycznych ma świadomość, że przedterminowe wybory byłyby niepożądane dla Polski w sytuacji, w której w tej chwili się znajdujemy, gdzie są konkretne potrzeby związane ze sprawnym funkcjonowaniem państwa - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm polityka POLSKA wybory w Polsce wybory

"To nie byłby dobry moment na kampanię wyborczą". Lisiecki o perspektywie przyspieszonych wyborów

- Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia między Solidarną Polską, Prawem i Sprawiedliwością oraz pałacem prezydenckim ws. zmian w sądownictwie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS, pytany o perspektywę przyspieszonych wyborów. - Biorąc pod uwagę sytuację międzynarodową, to nie jest dobry moment na kampanię wyborczą - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica wybory Donald Tusk

Wybory lokalne barometrem nastrojów w Wielkiej Brytanii. Dąbrowski: zdecydują o losie Johnsona

- Konserwatyści wybrali Borisa Johnsona, ponieważ w pewnym momencie wydawał się maszynką do wygrywania wyborów. Jednak po serii lockdownowych przyjęć coraz więcej wskazuje na to, że ta maszynka się zacięła - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Wielka Brytania Anglia wybory

Porażka konserwatystów w wyborach w Londynie. Winią za to Borisa Johnsona

Są pierwsze wyniki angielskich wyborów lokalnych. Brytyjscy Konserwatyści ponieśli wyraźną porażkę w Londynie. Na rzecz lewicy stracili nawet symboliczny okręg Westminster - serce politycznego życia kraju. Rządzili tam od ponad pół wieku. Część Konserwatystów wini za to premiera Johnsona, którego notowania osłabły po aferze z lockdownowymi przyjęciami.
Zobacz więcej na temat:  Boris Johnson Anglia wybory konserwatyzm samorząd Wielka Brytania ŚWIAT Europa

NASZ WYWIAD Przed podzieloną Francją znów wybory. Prof. Piotrowski (KUL): debata przenosi się na ulice, powód to ordynacja wyborcza

- Podział na Francję, która ma się dobrze i tą, która ma się źle, jest bardzo wyraźny - to pokazały bardzo jasno wybory prezydenckie - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl prof. Sebastian Piotrowski z Katedry Kultur i Literatur Romańskich Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaznaczył, że Emmanuel Macron świadomie zniszczył centrum polityczne - co ułatwia mu wygraną, zwłaszcza w wyborach prezydenckich. Wybory parlamentarne zaś, z racji ordynacji, nie będę odzwierciedlać dobrze spektrum opinii Francuzów.
Zobacz więcej na temat:  Europa Marine Le Pen Emmanuel Macron Francja wybory NASZ WYWIAD wybory we Francji protesty żółtych kamizelek
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem