X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory

Dr Krzysztof Karnkowski: emocje są dla Platformy trochę ryzykowną grą

- W 2007 roku PO zdecydowanie wygrała wybory i zdobyła najmłodszych wyborców poprzez odwoływanie się właśnie bardzo silnie do emocji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli także prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki) i prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PO polityka wybory Polskie Radio 24

Powyborcza rzeczywistość w Armenii

20 czerwca odbyła się pierwsza i jedyna tura przedterminowych wyborów parlamentarnych w Armenii. Były one bezpośrednią konsekwencją zeszłorocznego, przegranego przez Armenię konfliktu w Górskim Karabachu z Azerbejdżanem. To był dla Ormian wielki wstrząs, który spowodował lawinę zarzutów i oskarżeń wobec władz i premiera Nikola Paszyniana.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Jasina społeczeństwo Armenia Górny Karabach Azerbejdżan polityka wybory

Ekspert: Putin już od dłuższego czasu, co zauważyła Merkel, żyje w rzeczywistości równoległej

- Jest to rzeczywistość, która składa się głównie z zagrożeń zagranicznymi spiskami, których celem jest osłabienie Rosji i zmiana władzy. Interes państwa jest tam utożsamiany z interesem prywatnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Menkiszak, ekspert ds. Rosji z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Rosja bezpieczeństwo gospodarka rosji pieniądze Władimir Putin ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 media wybory

Wybory samorządowe we Francji. Media: nowe rozdanie, powrót do gry Republikanów

Francuskie media piszą o "nowym rozdaniu" na scenie politycznej po wczorajszych wyborach samorządowych, w których wybierano władze regionów i departamentów. W drugiej turze najwyższy wynik odnotowała centroprawicowa partia Republikanie, która zdobyła siedem z 13 regionów. Francuskie media piszą o "powrocie do gry" tej formacji, w perspektywie zbliżających się wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja wybory polityka

"System premiuje większych". Robert Kwiatkowski o ewentualnej wspólnej liście opozycji w wyborach

– Zwykłem przechodzić przez most, kiedy do niego dojdę. Mam na myślę tę sytuację, kiedy będzie kampania wyborcza, zostaną rozpisane wybory, będziemy wiedzieli "kto, z kim, jak i dlaczego" i wtedy Lewica będzie wspólnie podejmowała decyzję – mówił Robert Kwiatkowski, poseł Lewicy, pytany o to, czy opozycja zdecyduje się na start wyborczy z jednej listy.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Graczak wybory wybory parlamentarne opozycja lewica POLSKA polityka Trójka

Armenia: spór o wstępne wyniki wyborów. "Setki sygnałów o fałszowaniu"

Partia premiera Nikola Paszyniana prowadzi w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Armenii. Uzyskuje 58,4 proc. po przeliczeniu 47 proc. oddanych głosów. Na drugim miejscu jest blok opozycyjny b. prezydenta Roberta Koczariana z 18,6 proc. - podała tamtejsza Centralna Komisja Wyborcza. W przedterminowych wyborach do parlamentu frekwencja wyniosła 49,4 proc.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Armenia wybory wybory parlamentarne