more_horiz
PR24 Portal
Section05

wybuch

Wybuch na stacji paliw w Zgorzelcu. "Siła eksplozji wyrzuciła pracownika na dach"

Podczas prac remontowych na stacji paliw przy ul. Daszyńskiego doszło do wybuchu. Zginął pracownik wykonujący te prace, druga osoba została ranna. Na miejscu wypadku pracuje policja i prokurator. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu komisarz Agnieszka Goguł poinformowała, że do wybuchu doszło po godz. 13 przy jednym ze zbiorników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna wybuch

Wybuch w Siecieborzycach. 34-latek oskarżony o podłożenie paczki z bombą. To były partner ofiary

Policja zatrzymała sprawcę odpowiadającego za podłożenie paczki z materiałem wybuchowym w domu w Siecieborzycach. 34-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób oraz spowodowania obrażeń ciała 31-latki oraz dwójki dzieci. To były partner kobiety - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prokurator Ewa Antonowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wybuch lubuskie regiony

Eksplozja w KGP. Wiceszef MSWiA: strona ukraińska widzi swoją okrutną pomyłkę

Do eksplozji prezentu, który komendant główny Policji otrzymał podczas wizyty na Ukrainie, doszło w połowie grudnia. Gen. insp. Jarosław Szymczyk od szefów tamtejszych służb miał dostać dwa zużyte granatniki. Jeden z nich eksplodował na zapleczu jego gabinetu. - Strona ukraińska zauważa tę swoją okrutną w konsekwencjach pomyłkę, która na szczęście nie skończyła się tragicznie - mówił wiceszef MSWiA Błażej Poboży w TVN24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja policja polska Jarosław Szymczyk wybuch

Wybuch paczki w Lubuskiem. Ekspert: nadawca chciał wyrządzić jak największą krzywdę i zabić

- Wiele wskazuje na to, że sprawca kierował się tym, by wyrządzić jak największą krzywdę i zabić - powiedział ekspert Collegium Civitas ds. terroryzmu i terroru kryminalnego Andrzej Mroczek, odnosząc się do wybuchu paczki w woj. lubuskim. Po eksplozji kobieta oraz jej dzieci trafiły w stanie ciężkim do szpitala.
Zobacz więcej na temat:  wybuch lubuskie policja służby i bezpieczeństwo POLSKA

Eksplozja w Komendzie Głównej Policji. Jest komentarz służb ukraińskich

Komendant Główny Polskiej Policji Jarosław Szymczyk podczas wizyty na Ukrainie otrzymał symboliczny prezent, związany z oporem narodu ukraińskiego wobec Rosji i nie było intencji, aby mu zaszkodzić - oświadczyła ukraińska Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), którą przytoczył portal Ukrinform.
Zobacz więcej na temat:  policja polska wybuch Jarosław Szymczyk wypadek POLSKA służby i bezpieczeństwo

Eksplozja w Komendzie Głównej Policji. Prokuratura wszczęła śledztwo

- Prokuratura Regionalna w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie zdarzenia mającego miejsce w budynku Komendy Głównej Policji - poinformował rzecznik tej prokuratury prok. Marcin Saduś. Dodał, że postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowaniu gwałtownego wyzwolenia energii, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.
Zobacz więcej na temat:  policja polska wybuch prokuratura bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo