more_horiz
PR24 Portal
Section05

wycieczka

Jak pogodzić pilotowanie wypraw z macierzyństwem? W PRD Anna Olej-Kobus

Pełnoetatową pilotką wypraw gościni Strefy Rodzica została kilka lat temu. Wcześniej była dziennikarką, fotografką i pisarką, co oznacza, że część pracy wykonywała w domu, a na wyjazdy służbowe często zabierała ze sobą dzieci i były to wyprawy z całą rodziną. - Kiedy zostałam pilotką, zaczęłam po prostu zostawiać moją rodzinę, bo praca pilota jest absolutnie angażującym zajęciem z dorosłymi ludźmi i tam nie ma miejsca na to, żeby zabierać swoją rodzinę - mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Anna Olej-Kobus.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla dzieci radio dla rodziców wycieczka podróże rodzicielstwo

Próba wpływania na dziennikarzy? Zaskakujący telefon z małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego

Redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" odczytuje telefon z małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego jako próbę wpływania na treść publikacji dzienników. Wojciech Mucha przekazał, że urzędniczka z małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w rozmowie indagowała go w sprawie pytań, zadanych urzędowi przez redakcje oraz zasadności jednego z opublikowanych felietonów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarstwo samorząd samoloty wycieczka małopolskie regiony

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w podróży zagranicznej

W Polsce nie ma obowiązku posiadania apteczki w samochodach osobowych (muszą być w nią wyposażone: autobusy, taksówki, samochody ciężarowe przystosowane do przewozu osób oraz pojazdy przeznaczone do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania), ale prawo nakłada obowiązek udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, a wówczas apteczka, a właściwie jej zawartość, bardzo się przydaje.
Zobacz więcej na temat:  pierwsza pomoc samochód Polskie Radio Kierowców Radio kierowców wakacje wycieczka urlop motoryzacja bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze ŚWIAT

Czy od lipca turyści wrócą do wschodniej Polski?

1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie dotyczące czasowego zakazu przebywania na terenie przygranicznym z Białorusią. Oznacza to, że turyści ponownie będą mogli odwiedzać tajemnicze i ciekawe miejsca na wschodzie Podlasia oraz Lubelszczyzny. Do ponownego przyjmowania gości szykują się także miejscowi przedsiębiorcy i lokalne firmy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Podlasie granica Białoruś turystyka wycieczka Lubelszczyzna wakacje Piotr Firan Michał Fedusio

Galicyjski Rynek w Sanoku. Tu poczujesz się jak w roku 1900

- To, co tu widzimy, to pokazanie w pigułce, jak kiedyś taki rynek miasteczka mógł wyglądać. Z domami, instytucjami, sklepami; z wszystkim tym, co tworzyło infrastrukturę miasteczka. W okresie staropolskim i później istniało zresztą takie kryterium, jak "miasteczko". Później całkowicie zniknęło - mówił w radiowej Jedynce dr Hubert Ossadnik z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Zobacz więcej na temat:  turystyka podkarpackie wycieczka Sanok Bieszczady muzeum góry zabytki wakacje skansen Sława Bieńczycka

Wycieczki szkolne - wielka radość dla dzieci ale też ważny element edukacji

Wiosna to najlepszy czas na wycieczki szkolne. Tegoroczny sezon wycieczkowy możemy uznać już za rozpoczęty, jednak szczyt sezonu przypada zwykle na końcówkę maja i początek czerwca. Swoje prywatne doświadczenia z wycieczkami przybliżyli na antenie Polskiego Radia Dzieciom nauczyciele oraz pracownik biura turystycznego, które zajmuje się organizacją wycieczek dla szkół.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica wycieczka psychologia dziecięca czas wolny radio dla rodziców radio bez reklam

Zapora wzdłuż granicy z Białorusią. Branża turystyczna liczy straty

Ciężki sprzęt, ograniczenie w ruchu i obawa o przyszłość. Trwa budowa zapory wzdłuż granicy z Białorusią, która ma uniemożliwić przerzut nielegalnych migrantów do Polski. Zapora będzie miała 186 kilometrów długości i 5,5 metra wysokości. Jej budowa ma się zakończyć w czerwcu. Branża turystyczna strefy przygranicznej Podlasia liczy na zniesienie ograniczenia ruchu i już liczy straty.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Podlasie granica Białoruś straż graniczna turystyka wycieczka

PIP: zaplanowanie czasu pracy kierowcy autokaru obowiązkiem pracodawcy

Zaplanowanie czasu pracy kierowcy autokaru z zachowaniem przepisowego czasu jazdy, odpoczynków i przerw, jest obowiązkiem pracodawcy - przypomina Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach Piotr Kalbron w apelu skierowanym w związku z okresem ferii zimowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska dzieci wycieczka autobus kierowca regiony Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców społeczeństwo kierowcy zdrowie wypadek

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę, był nietrzeźwy. Kierowca autobusu w rękach policji

Policjanci z Sierpca niedaleko Płocka zatrzymali 55-letniego nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę do Torunia. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu sierpeckiego, miał 0,28 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska pijani kierowcy dzieci wycieczka autobus kierowca regiony mazowieckie Płock