X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wydarzenia z kraju

Dwa lata Rodziny 500+. Więcej urodzeń, mniejsze ubóstwo

1 kwietnia 2016 roku stał się istotną datą dla wielu polskich rodzin. Wówczas rozpoczął działanie rządowy program Rodzina 500+, jeden z najważniejszych projektów Prawa i Sprawiedliwości. Dziś widać już jego efekty - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej wymienia w tym kontekście między innymi mniejsze ubóstwo wśród dzieci, poprawę sytuacji materialnej rodzin i wzrost liczby urodzeń. Obecnie programem objętych jest ponad 3 miliony 600 tysięcy dzieci, a do rodzin trafiło kilkadziesiąt miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  Rodzina 500+ Ministerstwo Rodziny Elżbieta Rafalska rodzina Mateusz Morawiecki GOSPODARKA wydarzenia z kraju

NIK krytycznie o CEPiK-u 2.0. "Nie działa poprawnie"

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców 2.0 miała przyspieszyć procedury i przynieść korzyści dla obywateli, do tej pory jednak nie działa tak, jak należy. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK zwraca uwagę na opóźnienia, rosnące koszty i problemy po uruchomieniu systemu.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli wydarzenia z kraju GOSPODARKA Krzysztof Kwiatkowski kierowca samochody

NIK: GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa

Brak właściwego monitoringu płatności czy niewłaściwe realizowanie specustawy, która miała ratować firmy przed upadłością. To niektóre zastrzeżenia do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które Najwyższa Izba Kontroli umieściła w swoim najnowszym raporcie, dotyczącym budowy dróg. Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - podkreśla NIK.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli GDDKiA drogi autostrady GOSPODARKA wydarzenia z kraju

Ministerstwo Rodziny proponuje podwyżkę renty socjalnej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zrównania wysokości renty socjalnej z najniższą rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Zgodnie z projektem, opublikowanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji, świadczenie wzrośnie do kwoty 1029 złotych i 80 groszy. Taki krok to jeden z postulatów protestujących w Sejmie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny ustawa wydarzenia z kraju niepełnosprawni