more_horiz
PR24 Portal
Section05

wydarzenie

80. rocznica powstania w getcie warszawskim. Prezes IPN: walczyli wyłącznie z nadzieją na bohaterską śmierć

– Powstańcy w getcie warszawskim zdawali sobie sprawę, że walczyli wyłącznie z nadzieją na bohaterską śmierć – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Karol Nawrocki. Prezes IPN przypomniał ponadto w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim, że "przeżyło wtedy kilkuset bojowników".  
Zobacz więcej na temat:  Karol Nawrocki POLSKA getto warszawskie IPN Trójka II wojna światowa

TYLKO U NAS Majchrowski zachęca do wysiewu... jadalnych łąk. "Ciekawe, kto będzie jadł ten krakowski smog"

- Złośliwi mogą powiedzieć, że prezydent Krakowa swoich mieszkańców chce paść jak krowy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Michał Drewnicki. Wiceprzewodniczący Rady Miasta z ramienia PiS ocenił w ten sposób zachętę Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, do wysiewu w mieście łąk, które potem można... zjeść. Internauci komentują, że przez smog w mieście nie zamierzają tych roślin brać do ust.
Zobacz więcej na temat:  Kraków Jacek Majchrowski małopolskie POLSKA ekologia

Naukowcy z UJ ustalą, czy Ania z Zielonego Wzgórza była lesbijką. "Powariowali, zupełnie"

"Lewactwo powariowało. Zupełnie" - tak Dariusz Matecki z Solidarnej Polski komentuje najnowszą działalność naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Będą oni poszukiwać odpowiedzi na pytanie: czy tytułowa bohaterka książki pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" odczuwała romantyczny i seksualny pociąg do innych kobiet? Spotkanie w tej sprawie już 20 kwietnia w gmachu Wydziału Polonistyki UJ. 
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA POLSKA Uniwersytet Jagielloński Kraków

TYLKO U NAS "Należało się tego spodziewać". Rzecznik Solidarności komentuje zniszczenie wystawy o Janie Pawle II

- Niszczenie pomników i te wszystkie inne akty, które w całej Polsce miały miejsce, sprawiają, że należało się niestety czegoś takiego spodziewać - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". Odniósł się w ten sposób do zniszczenia wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II "Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy". Stanęła ona w centrum Gdańska w odpowiedzi na atakujący papieża Polaka reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie NSZZ Piotr Duda bronimy Jana Pawła II

27. Wielka Gala Integracji. Największe święto dla osób z niepełnosprawnością

Przy wielotysięcznej widowni, z możliwością bezpośredniego spotkania, odbędzie się kolejna, 27. Wielka Gala Integracji, organizowana z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Gala jest okazją do spotkań osób niepełnosprawnych z całego kraju, polityków, firm angażujących się na rzecz osób niepełnosprawnych czy przedstawicieli mediów. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Urban niepełnosprawność społeczeństwo Warszawa Piotr Cugowski Małgorzata Szumowska Tomasz Wolny Wielka Gala Integracji Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji