more_horiz
PR24 Portal
Section05

wynagradzanie

ANALIZA "Bufor na ciężkie czasy". Jak dziś prosperowałyby polskie rodziny, gdyby nie polityka społeczna rządu?

- Sytuacja ekonomiczna polskich rodzin od 2015 roku znacząco się poprawiła. To efekt systematycznego podnoszenia płacy minimalnej, a także wdrożenia takich programów jak 500+ i większego niż kiedykolwiek wsparcia finansowego emerytów i rencistów - poinformował prof. Zbigniew Krysiak przewodniczący rady programowej Instytutu Myśli Szumana. Dodał, że środki te w okresie inflacji stanowią też pewien bufor dla wielu rodzin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marlena Maląg emerytura emerytura pomostowa renta rodzinna wynagradzanie

Płaca minimalna ma być na poziomie 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Wiceszef MRiPS wyjaśnia

- Chcemy, by płaca minimalna była na poziomie co najmniej 50 procent przeciętnej płacy już na stałe. Jesteśmy w czołówce państw europejskich, jeśli chodzi o relacje przeciętnego wynagrodzenia do płacy minimalnej - powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed płaca minimalna wynagradzanie wynagrodzenia przedsiębiorca przedsiębiorstwo firma inflacja POLSKA społeczeństwo

Eksperci: na gospodarkę musimy patrzeć przez pryzmat nowoczesnego rozwoju, a nie wzrostu płac

Styczniowe dane GUS dotyczące poziomu zatrudnienia i wynagrodzeń w Polsce są bardzo pozytywne. Aby utrzymać te pozytywne trendy, musimy przechodzić na gospodarkę nowoczesną, zautomatyzowaną, a do tego potrzebne są nam europejskie środki - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Marek Kłoczko, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, i Adam Ruciński, prezes spółki BTFG.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gus Unia Europejska fundusze unijne inwestycje it wynagradzanie produkcja przemysłowa inflacja

Eksperci: doskonała sytuacja na rynku pracy nie zwalnia z konieczności zmian w infrastrukturze regionów

Sytuacja na polskim rynku pracy jest nadspodziewanie dobra i jedna z najlepszych w Europie. Oczywiście są znaczne zróżnicowania regionalne co dowodzi wieloletnich zaniedbań w zagospodarowaniu przestrzennym kraju. Trzeba więc znacznie przyśpieszyć tak zmiany infrastrukturalne jak i robotyzację  - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Elżbieta Mączyńska, honorowa prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i radca prawny Paweł Pelc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownicy wynagradzanie pracownik 50 plus

polski ład Czernicki: najbliższe wypłaty powinny mieć już normalną wysokość

- Dynamicznie podniesienie kwoty wolnej sprawiło, że ktoś, kto nie złożył PIT-2, nie wypełnił tej regulacji, zobaczył dużo niższe dochody netto - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji "Sygnały dnia" Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA społeczeństwo pieniądze wynagradzanie Sygnały Dnia podatki Polski Ład

"Pracownik nic nie musi robić". Minister finansów o nowym rozporządzeniu dot. PIT-2

- Rozporządzenie, które podpisałem w piątek, spowodowało, że obojętnie, czy podatnik złożył PIT-2 czy nie, to i tak zostanie rozliczony w ratach przez cały rok - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów. - Ciężar spoczywa teraz na pracodawcach. Pracownik nic nie musi robić - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA społeczeństwo pieniądze wynagradzanie Tadeusz Kościński Katarzyna Gójska

POLSKI ŁAD "Taka sytuacja więcej już się nie powtórzy". Maląg o zamieszaniu z wypłatami dla nauczycieli

Część nauczycieli i służb mundurowych otrzymało mniejsze wypłaty. Błąd nie ominął także emerytów, którzy także otrzymali mniej pieniędzy. W Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśniła wszystkie wątpliwości dotyczące Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA Polski Ład wynagradzanie nauczyciel emerytura Marlena Maląg