more_horiz
PR24 Portal
Section05

wypadek

W ciągu dekady liczba wypadków z udziałem dzieci spadła o ponad połowę!

W ostatnim dziesięcioleciu liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci zmalała o 51 proc. - przekazała kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS Maria Dąbrowska-Loranc. Dodała, że Polska odnotowuje szybszą poprawę bezpieczeństwa najmłodszych niż wiele państw Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  rower dziecko bezpieczeństwo dzieci Polskie Radio Kierowców społeczeństwo statystyka wypadek

Częstochowa: Kierowca, który przejechał leżącego na pasach mężczyznę odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Częstochowska prokuratura oskarżyła o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego 44-latka, który blisko rok temu przejechał samochodem po leżącym na przejściu dla pieszych pijanym mężczyźnie, po czym kontynuował jazdę. Kierujący miał prawe pół promila alkoholu w organizmie.
Zobacz więcej na temat:  policja polska śmierć wypadek samochód POLSKA regiony pomorskie Polskie Radio Kierowców

Przed nami długi weekend. Policjanci sprawdzą trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci

- Kolejny długi weekend to wytężony czas pracy dla policjantów z drogówki, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu - poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Dodał, że policjanci będą sprawdzać m.in. trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja drogi wypadek społeczeństwo Radio kierowców

Dane Policji: od początku roku doszło do ponad 500 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęły 44 osoby

Przez pierwszych pięć miesięcy tego roku na polskich drogach doszło do ponad 500 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęły 44 osoby - poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Dodał, że w ostatnich kilku dniach doszło do tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklistów.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze kierowca motocykl Radio kierowców Polskie Radio Kierowców samochody prawo policja mandat wypadek społeczeństwo

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zderzyły się trzy pociągi. Setki ofiar

W Indiach w katastrofie kolejowej zginęło co najmniej 288 osób, a ponad 850 zostało rannych. Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się na wschodzie kraju, w pobliżu miasta Balasore, w stanie Orisa. Dodatkowo we wrakowisko wjechał trzeci pociąg. Dyrektor generalny Straży Pożarnej w Orisa Sudhanshu Sarangi powiedział agencji AFP, że ukończenie akcji ratunkowej zajmie służbom jeszcze kilka godzin, dlatego bilans ofiar na pewno wzrośnie.
Zobacz więcej na temat:  Indie wypadek śmierć kolej ŚWIAT Azja

Spowodował wypadek pod wpływem narkotyków. Zginęło pięć osób. Sąd podjął szokującą decyzję

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Św. nie wyraził zgody na tymczasowy areszt dla Piotra M. 38-letni mężczyzna ma postawiony zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego, w którym zginęło pięć osób. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia od decyzji sądu.
Zobacz więcej na temat:  świętokrzyskie kierowca POLSKA regiony sąd prokuratura wypadek

Sędzia Iustitii i samochód porzucony po wypadku. Sprawa w prokuraturze, chodzi o kierowanie w stanie nietrzeźwości

W sprawę wypadku białego subaru i kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia włączyła się Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie. Według ustaleń TVP Info auto jest zarejestrowane na sędziego, prezesa przemyskiego oddziału Iustitii. Postępowanie będzie prowadzone w kierunku przestępstwa kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo policja wypadek prokuratura

Zabójczy telefon

Większość z nas korzysta z telefonu w samochodzie – wykorzystujemy go do nawigowania i wyznaczania trasy. Okazuje się, że ten sam telefon, który zwiększa wygodę podróży może sprawić, że już nigdy nie wrócisz do domu. Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja Radio kierowców samochody samochód kierowca kierowcy drogi POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze ubezpieczenia ubezpieczenie dokumenty prawo jazdy wypadek Polskie Radio Polskie Radio Kierowców zdrowie