more_horiz
PR24 Portal
Section05

wypoczynek

Wakacyjne plany Polaków. Gdzie będziemy wypoczywać w tym roku?

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie, najwyższy czas zaplanować swój letni wypoczynek. Z badań wynika, że w czasie wakacyjnym 63 proc. Europejczyków planuje gdzieś wyjechać. Eksperci ds. turystyki oceniają, że sytuacja będzie wyglądała podobnie w naszym kraju. Jakie są najpopularniejsze kierunki wczasowe? Wolimy wypoczynek w Polsce, czy bardziej przekonują nas zagraniczne wyjazdy?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej Izabela Kostyszyn wakacje wypoczynek turystyka społeczeństwo

Jak wakacje, to nad Bałtykiem. Polacy zaczynają myśleć o letnim wypoczynku

Kołobrzeg, Gdańsk, Mielno, Jastrzębia Góra, Ostróda, Iława, Zakopane - to najpopularniejsze miejscowości tegorocznych wakacji - wynika z danych portalu rezerwacyjnego Travelist.pl. Ci, którzy decydują się pozostać w kraju, najczęściej wybierają wybrzeże. Wakacje nad Bałtykiem planuje spędzić ponad 50 proc. klientów portalu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA wakacje wypoczynek podróże Bałtyk Morze Bałtyckie

Maluchem do Grecji, Komarem na Mazury, czyli wakacje w PRL-u. Przeżyj to jeszcze raz w Noc Muzeów!

W szybkim tempie zbliża się Noc Muzeów, która jest doskonała okazją, aby odwiedzić placówki mniej znane, co bynajmniej nie znaczy, że mniej ciekawe. Jedną z nich jest podwarszawskie Muzeum Motoryzacji i Techniki, które przygotowało wiele wakacyjnych atrakcji rodem ze słusznie minionej epoki PRL-u.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA PRL Noc Muzeów 2023 motoryzacja wypoczynek muzeum Radosław Nałęcz historia Polski Trójka

PROGNOZA POGODY Majówka ze słońcem? Synoptyk IMGW: mamy dobre i złe wiadomości

- Mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Od 1 maja ma być ciepło, nawet do 20 stopni. Ale w majówkę pojawią się przelotne opady deszczu, a w sobotę i niedzielę - zwłaszcza na południu kraju - opady ciągłe - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Ilona Bazyluk, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA majówka społeczeństwo długi weekend wypoczynek pogoda prognoza pogody IMGW