more_horiz
PR24 Portal
Section05

wystawa

Wystawa "Fantastyczne zwierzęta" we Wrocławiu - mityczne rozumienie sztuki

- Nasza wystawa w Narodowym Forum Muzyki towarzyszy odwiedzającym to wspaniałe miejsce z otwartą przestrzenią. To znakomita okazja do spotkania z rzeźbą w innym miejscu niż galeria sztuki - mówił Maciej Aleksandrowicz, rzeźbiarz, wykładowca ASP w Warszawie, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i kurator wystawy "Fantastyczne zwierzęta".
Zobacz więcej na temat:  wystawa Narodowe Forum Muzyki rzeźba Wrocław Dwójka Jakub Kukla

Cyfrowa wystawa z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi

Rok 2023 to okrągły jubileusz dla Łodzi – 600-lecie nadania jej praw miejskich. Wystawa przygotowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma wpisać się w wydarzenia związane ze świętowaniem. Można ją obejrzeć z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, ponieważ jest dostępna na platformie cyfrowej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Łódź Centralne Muzeum Włókiennictwa wystawa Katarzyna Cygler Trójka

TYLKO U NAS Sejm przypomni o torturowaniu Andrzeja Poczobuta przez reżim Łukaszenki. "Współczesny żołnierz niezłomny"

"Andrzej Poczobut. Prześladowany za POLSKOŚĆ" - to tytuł wystawy, którą od środy będzie można oglądać w Sejmie. Ekspozycja jest wyrazem solidarności z dziennikarzem, który od blisko 2 lat jest niesłusznie więziony przez białoruski reżim. - Dla mnie to współczesny żołnierz niepodległościowy, współczesny żołnierz niezłomny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Andrzej Poczobut Małgorzata Gosiewska wystawa TYLKO U NAS POLSKA

Katastrofa hali w Katowicach. Kolejni bliscy ofiar zawarli ugody ze Skarbem Państwa

71 spośród ponad 100 bliskich ofiar katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK), którzy w 2020 roku przystąpili do drugiego już pozwu grupowego, zawarło ugody ze Skarbem Państwa - przekazał ich pełnomocnik. Wkrótce minie 17. rocznica tej największej we współczesnych dziejach Polski katastrofy budowlanej. W wyniku zawalenia się dachu hali MTK zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo katastrofa budowlana wypadek regiony Śląsk Katowice wystawa sąd

"W tej twarzy szukam Boga". O niezwykłej wystawie w Markowej

- Spotkanie objawia się przede wszystkim w wejrzeniu twarzą w twarz, jeśli chcę się naprawdę głęboko spotkać, muszę spojrzeć głęboko w jego twarz, a on w moją. Kapturski idzie jeszcze dalej. Powie: ja w tej twarzy szukam Boga - mówił o wystawie prac Artura Kapturskiego "Osoba i twarz" Roman Graczyk z Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. 
Zobacz więcej na temat:  Żydzi Dwójka Paweł Siwek fotografia wystawa Auschwitz Ulmowie

Niderlandzki mistrz w Krakowie. Wystawa dzieł Jacoba Mertensa

Obrazy sakralne, malowane na przełomie XVI i XVII wieku, z widocznym wpływem stylu niderlandzkiego zdobią krakowskie kościoły. W Zamku Królewskim na Wawelu możemy obecnie oglądać wystawę dzieł pod tytułem "Jacob Mertens i malarstwo krakowskie około roku 1600" z trudno dostępnych kolekcji i zbiorów. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska – PODCAST Wawel Kraków malarstwo Niderlandy wystawa

Moda sportowa: specjalnego przeznaczenia czy do noszenia na co dzień

Na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie "Moda i sport", która właśnie została otwarta, można zobaczyć kilkadziesiąt przykładów odzieży sportowej: dawnej, współczesnej i inspirowanej historią. Zaskakują nazwiska wybitnych polskich projektantów mody, których niewielu podejrzewa o aktywność w dziedzinie projektowania odzieży sportowej. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA wystawa moda Muzeum Narodowe w Krakowie Michał Żołądkowski Trójka

"W garderobie Ćwikły". Wystawa fotografii i pamiątek związanych z Mieczysławą Ćwiklińską

Mówiono o niej, że urodziła się w teatralnej garderobie. Była jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego teatru i kina. Pamiątki osobiste i teatralne po Mieczysławie Ćwiklińskiej, w tym suknie, kapelusze, pantofelki i żelazka fryzjerskie do układania tak dobrze znanych fal z jej blond włosów, można oglądać w siedzibie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  kino TEATR wystawa Mieczysława Ćwiklińska Dorota Kołodziejczyk Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Instytut Teatralny im. Raszewskiego

"Nie chcemy być miejscem modnym". 2023 rok w Zamku Królewskim na Wawelu

- My nie chcemy być miejscem modnym. Wawel, ze swojej definicji, jest miejscem, które łączy. Musimy tworzyć program adresowany do szerokiego grona odbiorców. Od dojrzałych po nowych, którzy czasem chcą czegoś odmiennego. Chcą zobaczyć, jak przeszłość buduje przyszłość - mówił na antenie Dwójki prof. Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.
Zobacz więcej na temat:  Wawel Dwójka Zdzisław Beksiński muzeum wystawa

Jubileusz i liczne wystawy. Ambitne cele Zamku Królewskiego w Warszawie na 2023 rok

Wielka wystawa poświęcona Mikołajowi Kopernikowi, rocznicowa ekspozycja dla uczczenia rocznicy powstania styczniowego, a w połowie roku prezentacja dzieł włoskiego quatroccenta - to tylko część planów Zamku Królewskiego w Warszawie na 2023 rok. Zwiedzający będą mogli podziwiać dzieła największych mistrzów - Botticellego, Belliniego i Perugia.
Zobacz więcej na temat:  Zamek Królewski wystawa galerie SZTUKA KULTURA

O dzieciństwie i młodości sto lat temu na wystawie Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej

Młodość i dzieciństwo sprzed wieku - choć pozbawione nowinek technologicznych - są w wielu miejscach podobne do doświadczeń młodych Polaków w XXI stuleciu. Opowiada o tym wystawa "Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu" przygotowana przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej (IDMN). Wernisaż ekspozycji, którą można oglądać do 30 stycznia, zorganizowano w Centrum Edukacyjnym Instytutu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Jan Żaryn wystawa