more_horiz
PR24 Portal
Section05

zabójstwo

Rusza apelacja ws. "Hannibala z Żoliborza". Uniknie dożywocia?

Sąd Apelacyjny w Warszawie poinformował, że "we wtorek rusza apelacja od wyroku w sprawie Kajetana P.". Sprawca, okrzyknięty przez media "Hannibalem z Żoliborza", odsiaduje dożywocie za brutalne zabójstwo lektorki języka włoskiego. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kajetana P. na dożywocie pod koniec stycznia 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa sądownictwo zabójstwo społeczeństwo sąd Żoliborz mazowieckie regiony

Śmierć Brunona Schulza. "Przyszedł po chleb. Zginął od strzałów w tył głowy"

– Od ulicy Mickiewicza nadszedł Karl Günther, zbliżył się do Schulza. Ten biegać nie umiał, no i myślał, że Niemiec nie będzie do niego strzelał – opowiadał w Polskim Radiu o ostatnich chwilach życia znakomitego pisarza Alfred Schreyer. 19 listopada mija 80. rocznica śmierci Brunona Schulza.
Zobacz więcej na temat:  Bruno Schulz II wojna światowa Drohobycz Niemcy wspomnienie zabójstwo nazizm Holokaust Żydzi III Rzesza HISTORIA

Męczeńska śmierć ks. Jerzego Popiełuszki. 38 lat temu znaleziono jego ciało

38 lat temu, 30 października 1984 roku, w Wiśle na tamie koło Włocławka odnaleziono ciało błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, porwanego i bestialsko zamordowanego 19 października przez funkcjonariuszy SB. Kapłan był duszpasterzem ludzi pracy, kapelanem warszawskiej Solidarności, obrońcą praw człowieka w PRL.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Popiełuszko śmierć zabójstwo PRL komunizm Kościół katolicki POLSKA społeczeństwo