more_horiz
PR24 Portal
Section05

zabójstwo

Francja: nastoletni nożownicy zamordowali uczestnika młodzieżowego balu. Napastnicy pochodzili z imigranckich dzielnic

Falę oburzenia we Francji wywołała śmierć nastolatka, który został zaatakowany przez nożowników w miejscowości Crepol, w departamencie Drome, w nocy z soboty na niedzielę. Banda młodych ludzi napadła na uczestników młodzieżowego balu i raniła 16 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Zachodnia Francja Europa społeczeństwo imigranci w Europie zabójstwo policja

Śmierć Brunona Schulza. "Przyszedł po chleb. Zginął od strzałów w tył głowy"

– Od ulicy Mickiewicza nadszedł Karl Günther, zbliżył się do Schulza. Ten biegać nie umiał, no i myślał, że Niemiec nie będzie do niego strzelał – opowiadał w Polskim Radiu o ostatnich chwilach życia znakomitego pisarza Alfred Schreyer. 19 listopada mija 81. rocznica śmierci Brunona Schulza.
Zobacz więcej na temat:  Bruno Schulz II wojna światowa Drohobycz Niemcy wspomnienie zabójstwo nazizm Holokaust Żydzi III Rzesza HISTORIA

Zamordował starszego kolegę w szkole. SN utrzymał wyrok 25 lat więzienia dla nastolatka

25 lat więzienia - taki wyrok utrzymał wobec Emila B. Sąd Najwyższy, oddalając kasację w tej sprawie. Emil B. w 2019 roku w jednej z warszawskich szkół zabił nożem o rok starszego kolegę. Obaj byli wówczas nastolatkami. Sąd Najwyższy przyznał w uzasadnieniu decyzji, że sprawa "nie była oczywista".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy przestępczość zabójstwo

Wyrok ws. zabójstwa gen. Marka Papały. Igor M., ps. "Patyk", prawomocnie uniewinniony

Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie uniewinnił Igora M., ps. "Patyk", z zarzutu zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały. Zbrodnia sprzed ćwierć wieku, która jest jedną z najgłośniejszych w historii III RP, nadal pozostaje niewyjaśniona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska Marek Papała służby i bezpieczeństwo sąd sądownictwo prawo prokuratura zabójstwo świadek koronny III RP