X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
zabytki

Perła renesansu, Jan Zamoyski i wyjątkowy festiwal. Jedynka z wizytą w Zamościu

Bułhakow, Beckett, Fredro, Herling-Grudziński, Szekspir i ich dzieła są wprost na wyciągnięcie ręki podczas XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". To wszystko w mieście, w którym krzyżują się historyczne szlaki ormiańskie, żydowskie i geniusz hetmana Jana Zamoyskiego. "Jedyne takie miejsce" zaprasza w niezwykłą podróż do Zamościa.
Zobacz więcej na temat:  zabytki turystyka Małgorzata Raducha Zamość Dwa Teatry Dwa Teatry 2021

Kup pan... zamek. Na Dolnym Śląsku jest ich w ofercie dużo

Prawdziwym skarbem na Dolnym Śląsku nie jest złoty pociąg, którego eksploratorzy bezskutecznie szukają od lat, ale zamki i pałace. Do 1945 roku było ok. 1,5 tys. takich obiektów. Obecnie jest ich dużo mniej, a ich losy były bardzo różne. Wiele zostało wystawionych na sprzedaż, czy to przez samorządy czy osoby prywatne, które nie są w stanie ich utrzymać.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Dolny Śląsk zabytki

Kto kupi „Mysią wieżę” w Strzelcach Opolskich?

Nadleśnictwo Strzelce Opolskie ma na sprzedaż… zabytkową wieżę. Potoczna jej nazwa „Mysia wieża”, nawiązująca do słynnego mitu o królu Popielu, jest myląca, bo on na pewno tutaj nie zawitał. A i sama budowla jest jednak młodsza, bo liczy sobie „zaledwie” 180 lat. A że okolica malownicza i cena przystępna, więc kupiec powinien się znaleźć.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA zabytki Strzelce Opolskie sprzedaż Piotr Łodej Trójka

Skarby zakopane niegdyś w ziemi. Świadectwo kształtowania się polskiej państwowości?

Źródła historyczne z czasów kształtowania się państwa polskiego są niestety bardzo skąpe, stąd nadzieje pokładane są w archeologii i zabytkach pozyskanych w trakcie wykopalisk. Dość liczną grupą odkrywaną przez badaczy są tzw. skarby zakopane niegdyś w ziemi. Są to głównie srebrne depozyty składające się z monet i ozdób. Z terenu Polski znamy już około tysiąca takich zespołów.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kobylecka archeologia zabytki HISTORIA

Wiedza, technologia i pasja w służbie zabytkom

"Zawód konserwatora-restauratora dzieł sztuki to jeden z najbardziej wyjątkowych zawodów świata. Łączy pasję, umiejętności i wiedzę z różnych dyscyplin". W Światowym Dniu Konserwatora Zabytków (11.08) prof. dr hab. Monika Jadzińska, dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w warszawskiej ASP, opowiadała w Dwójce o wyzwaniach i możliwościach, jakie w XXI wieku stoją przed konserwatorami zabytków.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka zabytki Jakub Jamrozek