X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
zabytki

SOR: O ratowaniu zapomnianych zabytków

Zdarza się, że zabytki – takie jak dworki, stare cmentarze czy kapliczki – niszczeją w zapomnieniu. Dlaczego warto zadbać o tego typu obiekty? O tym w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja mówili Aleksandra Chabiera z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Roman Sachaj z fundacji „Smoczy Web” i Zenon Front, który zajmuje się ratowaniem starych dworków.
Zobacz więcej na temat:  zabytki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego architektura

100 Pomników Historii na stulecie odzyskania Niepodległości

Twierdzę Wisłoujście w Gdańsku, zespół zamkowo-parkowy w Krasiczynie, zespół katedralno-zamkowy w Kwidzynie, zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, Wzgórze Tumskie w Płocku, zespół pałacowy z ogrodem i parkiem w Rogalinie, zespół dawnego klasztoru Norbertanek w Strzelnie, sanktuarium pielgrzymkowe w Świętej Lipce i ruiny zamku Krzyżtopór w miejscowości Ujazd. Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejne 10 zabytków na listę polskich Pomników Historii. Tytuł ten otrzymują wyjątkowe obiekty o najwyższych w skali kraju wartościach historycznych, architektonicznych, artystycznych i naukowych. Mówiła o tym reporterka Polskiego Radia 24 Małgorzata Głogowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski Andrzej Duda zabytki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego