more_horiz
PR24 Portal
Section05

zachodniopomorskie

NASZ NEWS Konwencje PiS: w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, a w niedzielę w Gdyni

W sobotę odbędą się konwencje regionalne PiS w Gorzowie Wielkopolskim (godz. 14.00) i w Szczecinie (godz. 16.30), a w niedzielę - w Gdyni. Weźmie w nich udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość regiony lubuskie zachodniopomorskie pomorskie Gorzów Wielkopolski Szczecin Gdynia

Patrycja przyniesie upalny weekend. Temperatura może przekroczyć 30 st. C

Pogoda w weekend sprzyja odpoczynkowi nad wodą, która jest wyjątkowo ciepła zarówno w Bałtyku, jak i w jeziorach. - W weekend sporo słońca, a właściwie wyłącznie słońce. Zachmurzenia jak na lekarstwo i temperatura, szczególnie na zachodzie może przekroczyć 30 st. C - poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. - Będziemy cały czas skąpani w słońcu, dzięki Patrycji, czyli układowi wysokiego ciśnienia, który do nas dotarł - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda upały prognoza Hel zachodniopomorskie lubuskie

"Na gotyckim szlaku". Festiwal jak wyprawa przez terra incognita

- Na tym polega nasza letnia wędrówka, że odkrywamy dziedzictwo dawnej Pomeranii, ale i Nowej Marchii, które znajdują się w województwie zachodniopomorskim. Historycznie przebogate, właściwie nieznane. Myślimy sobie, że to prawdziwa terra incognita, warto ją odkrywać - mówił w Dwójce Paweł Osuchowski, dyrektor artystyczny XIV Letniego Festiwalu Wędrownego "Na gotyckim szlaku".
Zobacz więcej na temat:  gotyk zachodniopomorskie KULTURA Jakub Kukla Dwójka

Zachodniopomorskie. Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli; padły strzały ostrzegawcze

W okolicach miejscowości Broczyno policja ścigała kierowcę, który popełnił wykroczenie i nie zatrzymał się do kontroli. Za uciekającym zostały oddane strzały ostrzegawcze - poinformowała w czwartek nadkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca wypadek policja Drogówka przestępczość samochody bezpieczeństwo na drodze zachodniopomorskie Szczecin

Duklanowski wygrał proces z Geblewiczem. W tle sprawa pedofila Krzysztofa F.

Olgierd Gieblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego i szef Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim przegrał proces sądowy w pierwszej instancji o pomówienie z Tomaszem Duklanowskim, redaktorem naczelnym Radia Szczecin. Proces miał związek ze sprawą pedofila Krzysztofa F.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samorząd media dziennikarze dziennikarstwo sądownictwo sąd zachodniopomorskie Platforma Obywatelska PO Szczecin pedofilia

"To judasz, bajerant, kłamca i kłótnik". Premier Morawiecki o Tusku

- Mamy takiego bajeranta, który potrafi zmienić zdanie trzy razy w ciągu tygodnia; to jest judasz, bajerant, scammer (oszust - przyp. red.), kłamca i kłótnik, tak mogę go określić w skrócie - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek w Sianowie o Donaldzie Tusku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki PiS Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk opozycja koalicja obywatelska Platforma Obywatelska kampania wyborcza polityka wybory parlamentarne zachodniopomorskie

Batalia o Świnoujście. Czy Niemcy są naprawdę zieloni, czy tylko zazdrośni?

Niemcy wciąż protestują przeciwko rozbudowie portu w Świnoujściu. Kilka miesięcy po tym, jak upadł argument związany ze spornymi wodami, przywołują m.in. kwestie ekologiczne, emisji hałasu czy pogorszenia sytuacji rybaków. O dziwo zupełnie zapomnieli o nich, kiedy budowali Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nord Stream 2 regiony zachodniopomorskie Świnoujście GOSPODARKA infrastruktura