more_horiz
PR24 Portal
Section05
zachodniopomorskie

Pomorze drugą Toskanią? Coraz więcej winnic na północy Polski

Pomorze może być drugą Toskanią. Producenci wina nie tylko z Włoch, ale także z Francji i Hiszpanii coraz częściej swoje winnice zakładają właśnie w Polsce. Przyczyną jest ocieplenie klimatu i fakt, że w ich krajach dla winogron jest już zbyt ciepło. Na Pomorzu Zachodnim jest już 25 winnic, podobnie sytuacja wygląda na Pomorzu Środkowym.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA pomorskie zachodniopomorskie Łukasz Sobolewski Przemysław Woś

Podróż pomiędzy najdalej położonymi w Polsce miejscowościami. Co warto zwiedzić w trasie?

Od Bałtyku aż po góry – prawie 1000 kilometrów, 6 województw, piękne widoki i kilkanaście godzin jazdy. Jak wygląda trasa pomiędzy najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami w Polsce?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 podróże turystyka zachodniopomorskie podkarpackie Świnoujście Bieszczady wakacje

Proces seryjnego mordercy z Kołobrzegu. Nowe ustalenia ws. Mariusza G.

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie toczy się proces 45-letniego Mariusza G., który jest oskarżony o zabójstwo trzech kobiet w Kołobrzegu. Biegli ocenili, że oskarżony był poczytalny i nie działał w afekcie. Nie stwierdzili także zaburzeń psychicznych. Opinia biegłych wskazuje na przemyślane i zaplanowane działanie oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabójstwo regiony zachodniopomorskie sąd Kołobrzeg Koszalin

Wody geotermalne posłużą do ogrzewania mieszkań w Szczecinie? Naukowcy odkryli duże złoża

Geologowie dali władzom Szczecina zielone światło dla wykorzystania wód geotermalnych. Dziennik regionalny "Głos Szczeciński" podkreśla, że zawarte w raporcie wnioski z przeprowadzonej przez naukowców analizy budowy geologicznej i opracowanego profilu geologicznego otworu geotermalnego są bardzo optymistyczne.
Zobacz więcej na temat:  regiony zachodniopomorskie Szczecin POLSKA mieszkania energetyka

Wraca sprawa śmiertelnego wypadku autobusu w Słowinie. Sąd Apelacyjny wydał wyrok

Na wokandę wróciła sprawa śmiertelnego wypadku autobusu, do którego doszło w 2018 r. w Słowinie (woj. zachodniopomorskie). Sąd Apelacyjny w Szczecinie podwyższył Mariuszowi N. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii posiadanych w dokumencie prawa jazdy z trzech do pięciu lat i utrzymał wyrok 3 lat i 8 miesięcy więzienia za spowodowanie katastrofy drogowej, w której zginęło dwoje uczniów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek sąd regiony zachodniopomorskie

Autorka książki "Czerwone jezioro": miałam świadomość, jaka dziś jest Rosja

- Pisząc ten kryminał, czytałam wiele reportaży rosyjskich, m.in. "Rublowkę" Walerija Paniuszkina. Byli ludzie w Rosji, którzy pisali takie książki, którzy wiedzieli, ku czemu to zmierza. W jakiś sposób przeniknęli działania Putina, ale nikt ich nie słuchał - mówiła w radiowej Jedynce Julia Łapińska. Reportażystka zadebiutowała ostatnio powieścią pt. "Czerwone jezioro".
Zobacz więcej na temat:  kryminał literatura zachodniopomorskie Magda Mikołajczuk KSIĄŻKA

"Potrzebna jest przeciwlotnicza, ale i przeciwrakietowa". Prezes PiS o ochronie Pomorza Zachodniego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do infrastruktury znajdującej się na Pomorzu Zachodnim, m.in. terminalu LNG i rurociągu Baltic Pipe, powiedział w Radiu Szczecin, że "ten teren powinien być chroniony nie tylko przeciwlotniczo, ale także przeciwrakietowo".
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe energetyka wojsko bezpieczeństwo Szczecin zachodniopomorskie Jarosław Kaczyński POLSKA polityka

Wiatr słabnie, ale wciąż stanowi zagrożenie. Ostrzeżenia IMGW na północy Polski

W związku z wciąż mocno wiejącym wiatrem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne o przekroczeniu stanu alarmowego wód w rejonie ujścia Odry, Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Wiślanego. Alert trzeciego stopnia dotyczy też wybrzeża Bałtyku oraz Żuław.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda alert pogodowy pomorskie zachodniopomorskie Morze Bałtyckie wiatr

Nadia nad Polską. Tysiące interwencji strażaków, brak prądu i jedna ofiara śmiertelna

W nocy z soboty na niedzielę nad Polską przeszły wichury wywołane niżem o nazwie Nadia. Do godz. 6.00 rano strażacy otrzymali ponad 4000 zgłoszeń związanych ze zniszczeniami spowodowanymi przez wiatr. Najczęściej służby interweniowały w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim. W wyniku wichury ponad pół miliona odbiorców nie ma prądu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda wiatr straż pożarna służby i bezpieczeństwo regiony bezpieczeństwo pomorskie zachodniopomorskie wielkopolskie

Jedyne Takie Miejsce: Ogród Dendrologiczny w Glinnej

Ogród Dendrologiczny w Glinnej położony jest na południowo-wschodnich obrzeżach Wzgórz Bukowych, na pograniczu Równin Wełtyńskiej i Pyrzycko-Stargardzkiej. Występujący tu, wyjątkowo korzystny, mikroklimat w połączeniu z atlantyckim klimatem Pomorza Zachodniego, stworzyły warunki, w których możliwa jest tu uprawa wielu wrażliwych na mróz drzew i krzewów, nieodpornych na klimat centralnej i wschodniej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek turystyka zachodniopomorskie

ALERT POGODOWY Burze i wichury nad Polską. Strażacy interweniowali już prawie 1,5 tys. razy

W całym kraju w związku z silnym wiatrem strażacy przeprowadzili już prawie 1,5 tys. interwencji. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło na północy Polski, czyli tam, gdzie najsilniej wieje. Jak przekazał brygadier Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, wezwań ciągle przybywa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony pogoda prognoza pogody wiatr straż pożarna Radio kierowców zachodniopomorskie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem