more_horiz
PR24 Portal
Section05

zagrożenia

Ukraińskie elektrownie atomowe. Nie powinniśmy ulegać panice

Po raz kolejny w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę w strefie działań militarnych znalazł się nuklearny obiekt przemysłowy. Tym razem Rosjanie zdobyli Zaporoską Elektrownię Atomową. Doniesienia te budzą niepokój lub nawet panikę opinii publicznej, lecz emocje te mają niewiele wspólnego ze współczesną wiedzą o bezpieczeństwie energetyki atomowej.
Zobacz więcej na temat:  energia atomowa wojna na Ukrainie Rosja Ukraina Czarnobyl zagrożenia elektrownia atomowa energetyka

Jak uniknąć poślizgu i wyjść z niego bez szwanku?

Początek listopada przynosi nam najczęściej lokalne przymrozki, a w niektórych miejscach Polski niekiedy potężny mróz. Spadająca w okolice zera temperatura sprawia, że nawierzchnia "niespodziewanie" staje się oblodzona. Pierwsze dni "szklanki" na ulicy wiążą się ze zwiększoną liczbą rejestracji szkód u ubezpieczyciela. Jak uniknąć poślizgu i wyjść z niego bez szwanku?
Zobacz więcej na temat:  jesień POLSKA bezpieczeństwo drogi zagrożenia Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca kierowcy motoryzacja bezpieczeństwo na drodze rodzina zima poślizg

"Potrzeba działań politycznych". Jens Stoltenberg o rozwoju NATO

Szef NATO proponuje, by Sojusz bardziej niż dotychczas angażował się w działania polityczne na świecie. Jens Stoltenberg przedstawił swoją wizję rozwoju NATO na najbliższą dekadę. Wszystko to dzieje się w kilkanaście tygodni po powołaniu zespołu "mędrców", którzy mają opracować reformę Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Jens Stoltenberg reformy dyplomacja zagrożenia bezpieczeństwo Wojciech Cegielski