more_horiz
PR24 Portal
Section05

zaiks

Premiera słuchowiska "Co trzeba zabrać na wędrówkę" na platformie podcastowej PR

Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl, jest już dostępne premierowe słuchowisko "Co trzeba zabrać na wędrówkę". Jest to dzieło, które otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie "Mój świat" zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i ZAiKS. Autorką nagrodzonego scenariusza jest Małgorzata Czerwień. Słuchowisko w reżyserii Janusza Kukuły. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko słuchowisko dla dzieci Teatr Polskiego Radia zaiks radio dla dzieci

Ku finałowi II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza

- Młodzi kompozytorzy i utytułowani twórcy zgłosili się do tego konkursu. Były nawet utwory nastoletnich kompozytorów (...), którzy propagują twórczość współczesną i próbują swoich sił w większych konkursach - mówiła w "Wybieram Dwójkę" Anna Huszcza, sekretarz jury II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza.
Zobacz więcej na temat:  zaiks kompozytor Dwójka Jakub Kukla filharmonia

Wyniki konkursu "Mój świat" na najlepsze scenariusze słuchowisk dla dzieci

"Co trzeba zabrać na wędrówkę" Małgorzaty Czerwień, "Alicja w Krainie umysłu" Kamili Biernackiej i "Ciemności nie trzeba się bać" Anny Furmanowicz to nagrodzone scenariusze słuchowisk Konkursu "Mój świat" Polskiego Radia Dzieciom, Teatru Polskiego Radia oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Nagrodzone słuchowiska zostaną zrealizowane i wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  konkursy słuchowisko dla dzieci Teatr Polskiego Radia zaiks radio dla dzieci radio dla rodziców

ZAiKS patrzy w cyfrową przyszłość

- Trzeba zmienić kurs z reaktywnego na proaktywny. Internet ciągle wymaga bardzo dużo pracy, regulacji, uporządkowania w zakresie korzystania ze sztuki, muzyki. Musimy przygotowywać się na kolejne skoki: sztuczna inteligencja, metavers - gościem "Poranka Dwójki" był kompozytor, dyrygent, pedagog Miłosz Bembinow, który – jak poinformowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS – został powołany na nowego przewodniczącego instytucji.
Zobacz więcej na temat:  zaiks Dwójka Roch Siciński Dwójka Ukraina KULTURA