more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zakopane

Dwa światy. Katarzyna Lassak „Helios” i jej opowieść o muzyce

Skrzypaczka grająca muzykę klasyczną (ze stopniem doktora), a zarazem prymistka z dziada-pradziada. Katarzyna Lassak „Helios” jest co najmniej piątym udokumentowanym pokoleniem, które kontynuuje tradycję. Choć, prawdopodobnie, trwa to dłużej. Rodzinne tradycje Katarzyny Lassak – zarówno od strony ojca, jak i matki – sięgają początków XIX wieku. I to nie tylko tradycje muzyczne!
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Zakopane góralska muzyka Maria Baliszewska

Więcej wypadków niż przed rokiem. TOPR podsumował wakacje w górach

- Podczas tegorocznych wakacji, od 24 czerwca do 3 września, w Tatrach 385 turystów potrzebowało pomocy ratowników TOPR, doszło także niestety, do pięciu wypadków śmiertelnych - podsumował tegoroczny sezon w górach ratownik dyżurny Andrzej Marasek. Tatrzańscy ratownicy 116 razy używali śmigłowca, 128 wypadków zakończyło się ciężkimi urazami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Zakopane góry TOPR

Wakacje w Polsce hitem światowej turystyki? Tak uważają amerykańscy specjaliści z branży

Amerykańska witryna biznesowa "The Street" wskazała Polskę jako jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących kierunków turystycznych roku 2024. Jednym z argumentów przemawiających za naszym krajem ma być wciąż mimo wszystko dzika przyroda i pogoda, która nie jest tak uciążliwa, jak na południu Europy. Czy nasz kraj stanie się wakacyjnym hitem przyszłego roku?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA turystyka wakacje urlop Sopot Zakopane Lublin przyroda Radosław Nałęcz Trójka

Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. "To wyjątkowy czas"

– To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Zakopanem, na Podhalu i, śmiem powiedzieć, w Polsce. Jest tu porcja znakomitej kultury, muzyki, tańca, śpiewu. Górale z całego świata, 12 zespołów z zagranicy, 4 zespoły z Polski walczą od poniedziałku o Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę – mówiła w "Trójce do trzeciej" Hanna Rybka, dyrektor artystyczna 54. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. 
Zobacz więcej na temat:  Zakopane tradycja KULTURA MUZYKA Katarzyna Cygler