more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zakopianka

Tatry zamknięte dla turystów. W całych polskich górach ekstremalnie trudne warunki

Na wniosek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego został zamknięty cały obszar Tatr po polskiej stronie. W Tatrach obowiązuje czwarty - wysoki - stopień zagrożenia lawinowego i cały czas przybywa śniegu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody Tatry Karkonosze małopolskie Zakopane TOPR GOPR Zakopianka

Zakopianka: Niemal 2,5 tys. przekroczeń prędkości w drugim miesiącu funkcjonowania tunelu

- 2 tys. 448 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości zarejestrował odcinkowy pomiar prędkości pojazdów w tunelu trasy S7, czyli popularnej Zakopianki, w drugim miesiącu funkcjonowania przeprawy. To o 478 mniej niż w pierwszym miesiącu po otwarciu tunelu – poinformowała rzeczniczka Głównej Inspekcji Transportu Drogowego Monika Niżniak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA GDDKiA ministerstwo infrastruktury infrastruktura Zakopianka tunel fundusze unijne Zakopane Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

Tunel pod zakopianką. Ile kosztował i jakie spełnia wymogi bezpieczeństwa?

Rok 2022 obfitował w premiery strategicznie ważnych inwestycji transportowych. Tak było także z tunelem pod zakopianką. Pięć lat i siedem miesięcy trwała budowa dwukilometrowego tunelu w ciągi popularnej zakopianki, czyli drogi ekspresowej S7. Wartość inwestycji to niemal jeden miliard zł. Tunel połączył się 12 listopada 2022 roku z już istniejącymi odcinkami nowej zakopianki, czyli dwupasmowej drogi do stolicy Podhala.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycji infrastrukturalne UE GDDKiA ministerstwo infrastruktury infrastruktura Zakopianka tunel fundusze unijne Zakopane magazyn 2022/2023

Na Zakopiance otwarto tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich

Na ten moment czekali kierowcy w całej Polsce. Otwarto tunel pod górą Luboń Mały w ciągu Zakopianki, czyli drogi S7 w Małopolsce. Podziemny przejazd między miejscowościami Naprawa i Skomielna Biała, połączył dwa dwupasmowe odcinki drogi łączącej Kraków i Podhale. Tunel otrzymał imię Marii i Lecha Kaczyńskich.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura Zakopianka małopolskie Zakopane Tatry drogi Unia Europejska fundusze unijne

Minister Andrzej Adamczyk: tunel pod zakopianką zwiększy bezpieczeństwo kierowców

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że otwarcie nowego tunelu na zakopiance przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Dziś został otwarty nowy podziemny tunel na Zakopiance pomiędzy miejscowościami Naprawa i Skomielna Biała. Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że tunel wybudowano na szczególnie niebezpiecznym odcinku zwykle zatłoczonej drogi do Zakopanego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk Zakopianka tunel Zakopane drogi fundusze unijne inwestycji infrastrukturalne UE via carpatia

Ucieczka z miejsca zdarzenia, podstawiony kierowca. Szokujące kulisy wypadku męża szefowej struktur PO

Policja w Myślenicach prowadzi śledztwo ws. wypadku na zakopiance, do którego doszło 8 września. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, a następnie właścicielka pojazdu, którym się poruszał, przyprowadziła policji podstawionego kierowcę. Fortel jednak się nie udał, a policję - według medialnych doniesień - próbowała wyprowadzić w pole szefowa lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie policja Platforma Obywatelska Zakopianka wypadek

Powroty z majówki. Gigantyczne korki na Zakopiance. Gdzie jeszcze kierowcy mają ciężko?

Po długim majowym weekendzie Polacy wyruszyli w podróż do domów. Zarówno ci, którzy wybrali wypoczynek nad morzem, jak i ci, którzy spędzili majówkę w górach, muszą się liczyć z wielokilometrowymi korkami. Już przed południem sznur aut ustawił się na Zakopiance. Około siedmiu kilometrów długości ma z kolei zator na prowadzącej ze Świnoujścia drodze A6.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA majówka społeczeństwo regiony Radio kierowców kierowcy korki Zakopianka