more_horiz
PR24 Portal
Section05

zapowiedzi artykuły trójka

Dwanaście pełni Księżyca na nowym albumie Petera Gabriela

Dwanaście utworów publikowanych w każdą kolejną pełnię Księżyca, a na finał długo wyczekiwany, pełen niespodzianek album – 73-letni Peter Gabriel udowadnia, że wciąż jest jednym z najbardziej znaczących i zarazem twórczych artystów w świecie rocka. Jego najnowsze dzieło, zatytułowane "i/o", ukazuje się w piątek, 1 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  Peter Gabriel W POLSKIM RADIU MUZYKA Leszek Adamczyk Katarzyna Cygler Trójka

"Budowanie Unii Kultur" – wielkie targi książki w Meksyku z polskim akcentem

W Meksyku trwa 37. edycja wielkich targów książki Feria Internacional del Libro de Guadalajara. Program imprezy obejmuje około trzech tysięcy występów literackich, kulturalnych, gastronomicznych i muzycznych. Polska ma tam swoje stoisko, przygotowane przez Instytut Książki, a wśród pisarzy, którzy zostali zaproszeni na targi są Jacek Dukaj i Witold Szabłowski.
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA książki Meksyk Instytut Książki Gualadajara Trójka Katarzyna Cygler KULTURA literatura

Wielozmysłowe doświadczanie tętniącej rzeczywistości. Wystawa w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie

– To próba skonstruowania wydarzenia artystycznego, dzięki któremu można wielozmysłowo doświadczyć tętniącej rzeczywistości – tak o wystawie "city/sound/scape" mówi jej współtwórca Rafał Mazur. Multimedialną instalację będzie można podziwiać od piątku, 1 grudnia, w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Nowa Huta Kraków SZTUKA Trójka Katarzyna Cygler Teatr Łaźnia Nowa

"Uśmiech losu": zwodnicze i kruche piękno greckiej wyspy

Do polskich kin wchodzi najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego "Uśmiech losu". Tym razem autor "Zmruż oczy", "Sztuczek" i "Imagine" zabiera widzów na piękną słoneczną grecką wysepkę. Skąd taki pomysł i o co chodzi twórcom? Ryszard Jaźwiński porozmawia z reżyserem, odtwórcą głównej roli Mateuszem Kościukiewiczem oraz autorem zdjęć Adamem Bajerskim.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński kino film polski Andrzej Jakimowski Mateusz Kościukiewicz

Poznaliśmy laureatów 14. Konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego

W poniedziałek, 27 listopada, wieczorem, na uroczystej gali zostały wręczone nagrody 14. Konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Konkurs ma na celu popularyzować historię XX wieku, promować czytelnictwo książek historycznych, a nagrody przyznano w czterech kategoriach. Konkurs organizują Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Radio, TVP oraz Narodowe Centrum Kultury. Gala, która odbyła się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, została objęta patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Książka Historyczna Roku historia Polski nagroda gala KSIĄŻKA Witold Banach Katarzyna Cygler Trójka

Zakaz handlu w wigilijną niedzielę. Ekspertka: kierunek zmian jest właściwy

– Kierunek zmian na pewno jest właściwy, ale mocno spóźniony. Sklepy mają już ustalone wcześniej grafiki i taka zmiana doprowadzi do dużego zamieszania – mówiła Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Gościem audycji był także Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Wigilia Boże Narodzenie POLSKA handel sklepy handel w niedzielę Trójka Dariusz Wieczorkowski

Podsumowanie kursu pisania scenariuszy Akademii Filmowej Festiwalu NNW. Czy  będą z tego filmy?

Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci (NNW) odbywa się zawsze na przełomie września i października, jednak jego echa, działania okołofestiwalowe i pozafestiwalowe, trwają właściwie przez cały rok. To m.in. festiwalowe Retrospektywy, które jeżdżą po Polsce i prezentują wybrane filmy, które brały udział w konkursie w Gdyni. Ale  też specjalne próby czytane scenariuszy, nad którymi pracowano w ramach Akademii Filmowej Festiwalu NNW. Czy zainteresują producentów i dystrybutorów?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA festiwal filmowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Gdynia warsztaty scenariusz Arkadiusz Gołębiewski Katarzyna Cygler Trójka