X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
zatrudnienie

polski ład Jak Polski Ład i KPO wpłyną na rozwój gospodarczy? Jest analiza NBP

Uruchomienie nowego programu Polski Ład oraz napływ funduszy unijnych związanych z realizacją Krajowego Planu Odbudowy będą pozytywnie wpływać na aktywność gospodarczą w Polsce w latach 2022-2023 – napisano w opublikowanym w poniedziałek przez NBP "Raporcie o inflacji".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP budżet Polski finanse zatrudnienie gus pracownicy rynek pracy samozatrudnienie Polski Ład Krajowy Plan Odbudowy

Polska po pandemii ma duży wzrost nowych zatrudnionych na tle UE. Tak wynika z danych Eurostatu

Polska zajmuje 13. miejsce w UE pod względem wskaźnika zatrudnienia w porównaniu z 18. przed pandemią - twierdzą eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Według analityków PIE w całej Unii pracowało pod koniec II kw. br. o 2,98 mln osób mniej niż przed COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eurostat zatrudnienie pracodawcy pracownicy firma aktywność pracownik 50 plus Unia Europejska

Eksperci: inflacja robi się niebezpieczna dla gospodarki i kieszeni obywateli

Inflacja wymyka się spod kontroli i widać, że jej wzrost nie ma charakteru przejściowego - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej. Zaznaczyli, że wpływ na inflację mają też podwyżki płac i widać już, że nakręca się spirala pomiędzy wzrostem płac i cen.   
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja COVID-19 zatrudnienie pracownicy płace pracodawcy

Ekspert PIE: Polska z kraju emigrantów, staje się krajem który zatrudnia coraz więcej imigrantów zarobkowych

Przedsiębiorcy mają coraz większy problem z poszukiwaniem pracowników, dlatego tak chętnie zatrudniają cudzoziemców. Przyjęcie przez rząd projekt nowelizacji ustawy o ich zatrudnianiu, jest krokiem w dobrym kierunku - powiedział Andrzej Kubisiak wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownik imigracja zatrudnienie bezrobocie

Eksperci: przetwórstwo i eksport to motory odbudowy gospodarczej, potrzebna jest tylko pewność i sprzyjające regulacje

Polska gospodarka po pandemii ma się świetnie, głównie przetwórstwo i eksport. Wykorzystaliśmy kryzys, teraz mamy mnóstwo zamówień - mówili zgodnie w "Rządach Pieniądza" ekonomiści: dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW oraz dr Sławomir Dudek ze Szkoły Głównej Handlowej i Forum Obywatelskiego Rozwoju. Mieli już jednak odmienne zdanie co do tego czy państwo powinno wskazywać kierunek dalszego rozwoju, branże, w których warto inwestować, czy też jest to raczej rola samych przedsiębiorców, o ile będzie im sprzyjać otoczenie regulacyjne. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład pandemia zatrudnienie eksport inwestycje

Prezes ZUS: obecny system emerytalny premiuje długie płacenie składek, ale trzeba o tym edukować

Z okazji obchodzonego 1 października Międzynarodowego Dnia Seniora mamy dla naszych emerytów dobre wiadomości. Dodatkowe świadczenia, a już dłuższa niedługo praca bez podatku, to niebagatelna finansowa pomoc. Ale to też przekaz do osób młodszych, że trzeba systematycznie odprowadzać składki, znacznie wcześniej niż po przekroczeniu 40 roku życia – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura senior ZUS zatrudnienie pracownik 50 plus

Potencjał kobiet na rynku pracy jest wart 300 mld zł rocznie. Raport: potrzebna jest większa elastyczność

Aktywizacja zawodowa kobiet mogłaby pomóc rozwiązać problem niedoboru pracowników, a lepsze wykorzystanie ich potencjału mogłoby zwiększyć PKB Polski o 300 mld zł rocznie - wynika z raportu McKinsey&Company. Wśród potrzebnych działań firma wskazała m.in. bardziej elastyczne modele pracy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracownik kobieta zatrudnienie badania

Eksperci: duży wzrost wynagrodzeń cieszy, ale inflacja je zmniejsza

Niemal 10-procentowy wzrost wynagrodzeń i stały wzrost zatrudnienia dowodzą, że polska gospodarka wraca do sytuacji sprzed kryzysu wywołanego pandemią. Jednak płace cechuje duże zróżnicowanie tak lokalne, jak i branżowe. Do tego dochodzi wysoka inflacja, która powoduje, realnie w kieszeniach mamy mniej więcej o połowę mniej z tego wzrostu, który pokazują dane GUS - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha i Jerzy Bielewicz ekspert "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zatrudnienie inflacja płace bezrobocie COVID-19