more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zbigniew Boniek

Gol-widmo, król Lato i zawody - historia naszych inauguracji

Reprezentacja Polski tylko raz w swojej historii wygrała mecz otwarcia podczas piłkarskich mistrzostw świata. Czesław Michniewicz musi zadbać o poprawienie niekorzystnych statystyk, a przede wszystkim uniknąć czwartej kolejnej inauguracyjnej porażki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 Czesław Michniewicz reprezentacja Polski reprezentacja Meksyku grzegorz lato Kazimierz Deyna Jan Tomaszewski Zbigniew Boniek Antoni Piechniczek Kazimierz Górski Jerzy Engel Paweł Janas Adam Nawałka Grzegorz Krychowiak

ANALIZA Czesław Michniewicz musi odejść? "Kadra gra coraz gorzej"

To już nie są ćwiczenia, to prawdziwy alarm. Reprezentacja Polski przegrała po raz trzeci z rzędu na Stadionie Narodowym i została wygwizdana przez wiernych zazwyczaj kibiców. Do mundialu w Katarze zostały dwa miesiące, a my wciąż szukamy stylu. Czy sugerowana choćby przez Jana Tomaszewskiego zmiana trenera Michniewicza na ostatniej prostej mogłaby przynieść pożądane efekty?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów Robert Lewandowski Czesław Michniewicz Cezary Kulesza Paulo Sousa reprezentacja Polski Katar 2022 Jan Tomaszewski Zbigniew Boniek

Belgia - Polska. Biało-Czerwoni górą w meczach o punkty

W ciągu zaledwie tygodnia – w środę 8 czerwca i we wtorek sześć dni później – Polska dwukrotnie zmierzy się z Belgią w ramach Ligi Narodów. Rywal to absolutna światowa czołówka, ale – przynajmniej z punktu widzenia historii – do ogrania. Bilans z Belgami – zarówno punktowy jak i bramkowy – jest korzystny dla Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów reprezentacja Polski reprezentacja Belgii Włodzimierz Lubański Zbigniew Boniek euzebiusz smolarek uefa

Rosja - Polska. Boniek krytykuje propozycję bojkotu. "Nikt po nas nie zapłacze"

W związku z sytuacją międzynarodową, której przyczyną jest agresja Rosji, pod znakiem zapytania stoi rozegranie barażu o awans do finałów mistrzostw świata. W mediach pojawiła się także propozycja bojkotu. - To jest zachowanie kompletnie niepoważne - skomentował były prezes PZPN Zbigniew Boniek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Rosji Zbigniew Boniek

TYLKO U NAS Deyna, Boniek, Lewandowski – trzej królowie polskiej piłki

Od 2010 roku Święto Trzech Króli jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy. Dziesięć lat później w roli trzeciego króla polskiego futbolu do Kazimierza Deyny i Zbigniewa Bońka dołączył Robert Lewandowski. Zajęte przez niego drugie miejsce w plebiscycie „Złotej Piłki” to, niezależnie od tego że chyba powinien być jeszcze wyżej, najwyższa lokata w historii naszej piłki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Kazimierz Deyna Zbigniew Boniek Robert Lewandowski reprezentacja Polski

ANALIZA Boniek, Lewandowski, Janczyk – rekordowy transfer nie każdemu wyszedł na dobre. A jak będzie z Kozłowskim?

Przechodząc do Brighton and Howe Albion Kacper Kozłowski najprawdopodobniej ustanowił transferowy rekord Ekstraklasy. Nie podając konkretnej sumy, zapewnia o tym prezes Pogoni Szczecin – Jarosław Mroczek. 18-letni reprezentant Polski ma teraz szansę nawiązać do wyczynów innych bohaterów wielkich transakcji i oby poszedł w ślady Roberta Lewandowskiego, a nie Dawida Janczyka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna kacper kozłowski Robert Lewandowski Jakub Moder Kazimierz Deyna Zbigniew Boniek Lech Poznań Legia Warszawa Widzew Łódź Pogoń Szczecin