more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zbigniew Kozłowski

"Rodzinny WF". Wakeboard

Wakeboard to sport wodny, w którym zawodnicy stoją na desce podobnej do deski surfingowej i są ciągnięci za łodzią lub na lince przez specjalny wyciąg (np. na szlaku w parku wakeboardowym). Istnieje wiele różnych stylów i technik jazdy na wakeboardzie, ale najczęściej pływający na wakeboardzie zawodnicy próbują wykonywać różnego rodzaju triki i ewolucje, podobnie jak w snowboardzie lub narciarstwie wodnym.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski DAB+ radio bez reklam

"Rodzinny WF". Gramy w pickleball!

Boisko, siatka, dziurawe piłeczki i łopatki do ich odbijania - co to za dyscyplina sportu? Jej nazwa to pickleball.  Pickleball to połączenie tenisa ziemnego, ping-ponga oraz badmintona, a zasady gry są bardzo proste. Można w nią grać we dwie lub w cztery osoby. W pickleball gra się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i pod dachem. Najlepsza do gry będzie twarda nawierzchnia.
Zobacz więcej na temat:  Rodzinny W-F radio dla dzieci DAB+ Zbigniew Kozłowski

"To naprawdę duże wydarzenie" - o Tour de Pologne Junior Agata Lang w PR Dzieciom

- Tour de Pologne Junior powstał od samego początku, jak mój tata zaczął organizować Tour de Pologne – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Agata Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne - Od razu pomyślał, żeby zorganizować coś dla najmłodszych, bo sam jak był młodym dzieciakiem to też wystartował w takim wyścigu. Był to "Wyścig Pokoju", od którego zaczęła się jego kariera i postanowił przy organizacji Tour de Pologne zorganizować właśnie taki mniejszy wyścig dla dzieci.  
Zobacz więcej na temat:  Rodzinny W-F kolarstwo szosowe Tour de Pologne radio dla dzieci Zbigniew Kozłowski

"Rodzinny WF". Sport w kosmosie

Czy można uprawiać sport w kosmosie? Można, a nawet trzeba! Astronauci muszą regularnie ćwiczyć w przestrzeni kosmicznej. Ćwiczenia są niezwykle ważne, ponieważ długotrwały pobyt w stanie nieważkości może prowadzić do utraty masy mięśniowej i gęstości kości. Ćwiczenia fizyczne pomagają w utrzymaniu siły mięśniowej, kondycji fizycznej, równowagi oraz zdrowia kości.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski DAB+ radio bez reklam

Gdzie w Polsce można poślizgać się na falach? Rozmowa z Piotrem Myszką

Surfing to forma pływania na desce, a dokładniej ślizgania się na falach. Swoje korzenie ma w dawnych kulturach polinezyjskich. Dokładna data powstania surfingu jest trudna do określenia, ale wiadomo, że jest to praktyka sięgająca tysięcy lat wstecz. Jak długo trwa nauka i doskonalenie umiejętności? Od kiedy znany jest ten sport? 
Zobacz więcej na temat:  windsurfing surfing Rodzinny W-F radio dla dzieci czas wolny Zbigniew Kozłowski

"Rodzinny WF". Mistrz Polski w cheerleadingu

Cheerleaderki z grupy Elite Cheerleaders Academy z Legionowa w marcu obroniły tytuł Mistrza Polski. Zdobyły 4 złote medale i 1 srebrny. Jak wyglądają takie zawody i przygotowania do nich? Jakie inne tytuły mistrzowskie ma ten zespół? Grupy junior, mini, senior, kids - ile lat trzeba mieć, żeby zacząć treningi? Czym różnią się treningi w różnych grupach wiekowych?
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski DAB+ radio bez reklam

"Rodzinny WF". Świętujemy urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Na 8. urodziny Polskiego Radia Dzieciom przedstawimy 8 najpopularniejszych dyscyplin sportowych, o których mówiliśmy w Rodzinnym WF, 8 najdziwniejszych dyscyplin uprawianych w różnych częściach świata i 8 takich, które były rozgrywane na oficjalnych zawodach ale nie przyjęły się i zniknęły z boisk i stadionów.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom wypoczynek zabawy dla dzieci Zbigniew Kozłowski DAB+ radio bez reklam