more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zbigniew Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: embargo na ukraińskie zboże zwiększyło jego tranzyt

- Komisarz Janusz Wojciechowski położył na stole twarde dane, pokazujące, że trzy miesiące obowiązywania zakazu wwozu ukraińskiego zboża do pięciu krajów zwiększyły jego tranzyt przez te kraje aż o 2,3 mln ton. Strona ukraińska powinna być zadowolona - mówił w audycji "W samo południe" Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk Paweł Zieliński Ukraina zboże rolnictwo rolnicy żywność embargo relacje polsko-ukraińskie Janusz Wojciechowski

PR24 "W UE są przepisy, które pozwalają chronić rynek". Europoseł PiS o zakazie importu ukraińskiego zboża

- W UE ą przepisy traktatowe, a w konsekwencji jest rozporządzenie nr 348 z 2015 r., które w nadzwyczajnych sytuacjach pozwala krajowi członkowskiemu chronić swój rynek i dokonywać tego rodzaju decyzji, jakie podjął polski rząd - wyjaśnił na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do zakazu importu ukraińskiego zboża.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA rolnictwo zboże Zbigniew Kuźmiuk polityka Unia Europejska

"Człowieku, przestań się ośmieszać". Kuźmiuk komentuje wizytę Kołodziejczaka w Strasburgu

Jak czytamy na TVP Info, Michał Kołodziejczak - lider Agrounii i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - pojechał do Strasburga, by "rozmawiać o przedłużeniu zakazu wwozu ukraińskiego zboża do Polski". Polityk pochwalił się w sieci, że rozmawiał z szefem komisji rolnictwa w Parlamencie Europejskim, którego - jak twierdzi - udało się przekonać do przedłużenia unijnego embarga. "Człowieku, przestań się ośmieszać, przewodniczącego Linsa przekonał komisarz Janusz Wojciechowski 31 sierpnia" - skomentował europoseł Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kołodziejczak ŚWIAT UE Unia Europejska Strasburg Europa Zbigniew Kuźmiuk

"To nie są ogromne pieniądze". Zbigniew Kuźmiuk o unijnych dopłatach do tranzytu zboża z Ukrainy

Europoseł komisji rolnictwa Zbigniew Kuźmiuk (PiS) powiedział, że "propozycja komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego zakłada, że koszt dopłat unijnych do tranzytu zboża z Ukrainy wyniósłby 300 mln euro za 10 mln ton". - To nie są ogromne pieniądze, które Bruksela może znaleźć - ocenił. Dodał, że embargo na eksport ukraińskiego zboża do pięciu krajów przygranicznych musi zostać utrzymane do końca roku.
Zobacz więcej na temat:  zboże Ukraina wojna na Ukrainie transport ŚWIAT UE Europa Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk GOSPODARKA

Fake news dziennikarza WP ws. szefa policji gen. Szymczaka. Przyznał się do błędu

- Osoba, która wydała rozkaz strzelania do górników, powinna być sądzona - ocenił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Prowadzący rozmowę pracownik portalu Patryk Michalski odpowiedzialnością za wydanie rozkazu obarczył szefa Komendy Głównej Policji gen. Jarosława Szymczyka i przekonywał, że to on kierował wówczas śląską policją. Potem jednak przyznał, że wprowadził rozmówcę i odbiorców w błąd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fake news Patryk Michalski Zbigniew Kuźmiuk Jarosław Szymczyk

Bruksela zrealizuje obietnice Tuska? Kuźmiuk oczekuje wyjaśnień od KE

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk oczekuje wyjaśnień od Komisji Europejskiej ws. publicznych deklaracji Donalda Tuska złożonych 27 sierpnia w Sopocie, że po wygranych wyborach następnego dnia pojedzie do Brukseli odblokować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. - Proszę o wyjaśnienie, czy tego rodzaju wypowiedzi mają podstawy prawne i merytoryczne - zwrócił się Zbigniew Kuźmiuk do Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Komisja Europejska kampania wybory w Polsce Zbigniew Kuźmiuk

PR24 Zawiadomienie do prokuratury ws. Polski 2050. Kuźmiuk: powinny się temu przyjrzeć odpowiednie organy państwa

- Powinny się temu przyjrzeć odpowiednie organy państwa. Żerowanie na środkach publicznych, bo najczęściej mówimy w takich sytuacjach właśnie o środkach publicznych, jest absolutnie nie do zaakceptowania. Zatem jeżeli zostało w tym przypadku złamane prawo, to rozumiem, że sprawdzą to odpowiednie organy - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk Polskie Radio 24 polityka POLSKA Polska 2050 Szymon Hołownia

PR24 Film "Bagno" o pedofilii wśród celebrytów. Kuźmiuk: część mediów robiła wszystko, by nie zainteresować się tematem

- W filmie "Bagno" zostało bardzo wyraźnie pokazane, jak wiodące telewizje i portale absolutnie nie były zainteresowane tym filmem i jego prezentacją. Padały wprost stwierdzenia, że jeżeli dotyczyłoby to środowiska księży, to byłoby inaczej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Świątek Zbigniew Kuźmiuk pedofilia

PR24 Kuźmiuk o rezolucji uderzającej w Polskę: nawet Rosja nie jest tak atakowana przez Parlament Europejski

- Gdyby przejąć się tą rezolucją, to polskie państwo nie ma fundamentów. I za rezolucją o takiej treści głosowali wszyscy europosłowie wywodzący się z opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, komentując rezolucję PE uderzającą w Polskę. Przypomniał, że rezolucje Parlamentu Europejskiego nie są wiążące.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Kuźmiuk Mirosław Skowron Parlament Europejski ŚWIAT Europa wybory w Polsce

"Skrajna nieodpowiedzialność". Kuźmiuk o wypowiedzi Tuska ws. migrantów w Polsce

- Wypowiedź Donalda Tuska jest skandaliczna. Próba straszenia Polaków ludźmi, którzy przyjeżdżają do Polski do pracy na kontrakty, najczęściej okresowe, za których odpowiedzialność biorą zatrudniający ich pracodawcy, zestawianie ich z nielegalną imigracją osób, których tożsamości najczęściej nie znamy, jest arcyskandalem - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska imigranci w Europie imigracja polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej zamieszki Tadeusz Płużański Zbigniew Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk o pakcie migracyjnym UE: najpierw wezmą palec, a później całą rękę

- Ta pierwsza transza to zaledwie 30 tys. osób. Rozumiem, że to jest taka próba wzięcia palca od wszystkich krajów członkowskich, żeby później brać rękę i pozostałe części ciała - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA prawo polityka Polska w Unii Europejskiej Zbigniew Kuźmiuk PiS Europa UE Unia Europejska Paweł Zieliński migracja

Czy europosłowie wiedzą, o czym debatują? Kuźmiuk: część z tych, którzy zabrali głos, nawet nie czytała ustawy

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że strona opozycyjna stworzyła fałszywe przekonanie, iż komisja do spraw badania rosyjskich wpływów może uniemożliwić start w wyborach parlamentarnych, które mają odbyć się w Polsce jesienią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja polityka

"Oczekiwanie Tuska zostało spełnione". Kuźmiuk o komisji ds. rosyjskich wpływów

- Nie wiem, co się stało przez kilka miesięcy, że Donald Tusk kwestionuje komisję - że niby jest skierowana przeciwko niemu. Nie tylko chciał, żądał od PiS jej powołania. Obszarem prac komisji objęliśmy także nasze rządy. Nie powinno być żadnych podejrzeń w tym względzie - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm POLSKA komisja śledcza Rosja Donald Tusk Zbigniew Kuźmiuk