more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zbigniew Rau

Polska kończy przewodnictwo w OBWE. Następcą będzie Macedonia Północna

Podsumowanie polskiej prezydencji w OBWE będzie jednym z głównych tematów rozmów ministrów spraw zagranicznych i dyplomatów z niemal 60 państw świata w ostatnim dniu posiedzenia Rady Ministerialnej OBWE w Łodzi. W piątek przewodnictwo w OBWE symbolicznie przejmie z rąk polskiej dyplomacji delegacja Macedonii Północnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA OBWE MSZ Zbigniew Rau Rosja wojna na Ukrainie polityka

Prezydent Duda: brutalna agresja Rosji zdominowała czas polskiego przewodnictwa w OBWE

- Z perspektywy czasu wiemy, że decyzja o inwazji na Ukrainę, na wolne, suwerenne, niepodległe państwo, zapadła w Moskwie na Kremlu i nic, co znajdowało się w naszej gestii jako wspólnoty OBWE, nie było w stanie tego zmienić - powiedział prezydent Andrzej Duda. Uczestniczy on w rozpoczętych dziś w Łodzi obradach Rady Ministerialnej OBWE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja OBWE MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Łódź Ukraina Andrzej Duda Rosja

Rusza Rada Ministerialna OBWE. Dyplomaci będą mówić o wojnie na Ukrainie

W Łodzi rozpoczynają się dwudniowe obrady Rady Ministerialnej OBWE. To główny organ decyzyjny Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, której w tym roku przewodniczy Polska. Na obrady przybyli szefowie dyplomacji i wysocy rangą przedstawiciele 57 państw - od Kanady, przez kraje europejskie, po Rosję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja OBWE MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Łódź Ukraina

Szef MSZ w Bukareszcie. "Bez suwerenności Ukrainy nie będzie pokoju w Europie"

- Nie będzie pokoju w Europie, jeśli Ukraina nie odzyska suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej. Dalsze poparcie dla Ukrainy jest absolutnie konieczne - powiedział w Bukareszcie, przed rozpoczęciem szczytu ministerialnego państw NATO, szef MSZ Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  Europa Zbigniew Rau Ukraina Rosja POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych NATO polityka dyplomacja wojsko

Szef MSZ: w historii OBWE nie mamy doświadczenia podobnie fundamentalnego kryzysu, jak wojna na Ukrainie

Szef MSZ Zbigniew Rau podczas posiedzenia Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE powiedział, że "przyszłość OBWE będzie udana tylko pod warunkiem, że wszystkie kraje członkowskie będą szanowały wartości, na które się zgodziliśmy. Obawiam się, że obecnie zbiór tego, w czym się zgadzamy, jest coraz mniejszy".
Zobacz więcej na temat:  OBWE Zbigniew Rau dyplomacja bezpieczeństwo Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka