more_horiz
PR24 Portal
Section05

Zbigniew Ziobro

Drugie dno komisji śledczej ds. Pegasusa? Ziobro: to dzięki temu wpadł Sławomir Nowak

- Jestem rutyniarz, jeżeli chodzi o komisje śledcze - sprawdźcie, kto najczęściej był przed nie wzywany - tak że będę mógł poinstruować trochę nowych członków, jak należy pełnić swoje obowiązki - powiedział dziennikarzom w Sejmie były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Najserdeczniejszy przyjaciel pana Donalda Tuska, specjalista od zegarków, pan Sławomir (Nowak) wpadł m.in. dzięki CBA i Pegasusowi - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory 2023 Sejm komisja śledcza Zbigniew Ziobro Sławomir Nowak pegasus

Polityczny spór o Karpińskiego. Jabłoński: jego sprawa stanowi symbol praworządności nowej ekipy

Ogromne emocje wśród polityków budzi sprawa Włodzimierza Karpińskiego, który wprost z aresztu trafił do Parlamentu Europejskiego. Pokazała to dyskusja w niedzielnym programie Polsat News. Zdaniem polityka PiS Pawła Jabłońskiego "w Polsce zabrakło refleksji". Z kolei Michał Kobosko z Polski 2050 uznał, że nadużywano "aresztu wydobywczego". W tym samym duchu wypowiadał się też Przemysław Wipler, którego zdaniem prawa polityka PO są łamane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 koalicja Zbigniew Ziobro Przemysław Wipler Michał Kobosko Parlament Europejski Paweł Jabłoński

Zbigniew Ziobro złożył skargę na decyzję sądu ws. oszustwa. "Prawo nie może być narzędziem do krzywdzenia ludzi"

Złożyłem skargę nadzwyczajną ws. małżeństwa, które padło ofiarą oszustwa; stracili nieruchomość wartą kilkanaście milionów złotych - poinformował w sobotę w mediach społecznościowych minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro sąd sądownictwo prokuratura Prokuratura Krajowa Prokuratura Generalna Ministerstwo Sprawiedliwości oszustwo oszustwa przestępczość

Rozbito międzynarodowy gang. Ziobro: kolejny cios w środowisko krakowskich bandytów stadionowych

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro skomentował w mediach społecznościowych udaną akcje polskich służ, które rozbiły międzynarodowy gang pseudokibiców handlujących narkotykami na masową skalę. - To kolejny cios w środowisko krakowskich bandytów stadionowych - zaznaczył minister. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro kibice Kraków narkotyki prokuratura Ministerstwo Sprawiedliwości CBŚP

Karpiński europosłem mimo aresztu. Ziobro: będzie głosować w interesie Polski czy większości proniemieckiej?

- Nowy europoseł będzie głosować w Europarlamencie w interesie Polski czy w interesie większości proniemieckiej, która gwarantuje mu zachowanie unijnego immunitetu? - zapytał szef MS Zbigniew Ziobro, odnosząc się do informacji, że przebywający w areszcie Włodzimierz Karpiński wyraził zgodę na objęcie mandatu europosła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Unia Europejska Włodzimierz Karpiński

"Zemsta za wykrycie w ratuszu afery korupcyjnej". Minister sprawiedliwości o zapowiedziach likwidacji CBA

- Wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski chce zlikwidować CBA w zemście za wykrycie przez tę służbę ogromnej afery korupcyjnej, która cuchnie w jego gabinetach - podkreślił Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny i szef resortu sprawiedliwości odniósł się do wypowiedzi prezydenta Warszawy na temat rozwiązania biura antykorupcyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Ziobro Rafał Trzaskowski Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA

Skandal w Holandii po meczu Legii. Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. wydarzeń na stadionie w Holandii po meczu Legia - AZ Alkmaar. - Śledztwo jest prowadzone w kierunku używania przez holenderskie służby porządkowe przemocy i kierowania gróźb z uwagi na przynależność narodową - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa Liga Konferencji Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prokuratura POLSKA

"Zrobiła wielką krzywdę obrazowi Polski i Polaków". Minister sprawiedliwości o Holland i jej filmie

- To jest język wzięty wprost z reguł i zasad stalinowskiej propagandy. Można powiedzieć, że jest on nie tylko analogiczny: to jest język wprost stamtąd zapożyczony - powiedział Zbigniew Ziobro, odnosząc się do wypowiedzi medialnych Agnieszki Holland. - Będziemy mówić prawdę niezależnie od wyroków i prób zakneblowania nam ust - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland Zbigniew Ziobro polityka FILM kino społeczeństwo

Tragedia na A1. Jechał co najmniej 308 km/h. Jest wniosek o ekstradycję Sebastiana M.

Wniosek o ekstradycję Sebastiana M. został przekazany dyrektorowi departamentu ds. cudzoziemców emirackiego MSZ. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Z opinii biegłego wynika, że sprawca jechał z prędkością co najmniej 308 km/h.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek prokuratura Zbigniew Ziobro służby i bezpieczeństwo tragedia

Jest śledztwo ws. afery pedofilskiej wśród youtuberów i influencerów. Ziobro apeluje do rodziców o monitorowanie dzieci

- Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie afery pedofilskiej wśród polskich youtuberów; wydałem polecenie prokuratorowi regionalnemu w Warszawie, aby w tej sprawie były prowadzone intensywne czynności śledcze - poinformował w czwartek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dzieci młodzież zagrożenie pedofilia polityka prawo prokuratura Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości o sprawie 3-letniego Nikodema: najstraszniejsze zbrodnie powinny być karane śmiercią

Minister sprawiedliwości zwolennikiem kary śmierci. Zbigniew Ziobro oświadczył we Włocławku, że to kara potrzebna i skuteczna. Szef MS komentował wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego wyroku wobec mężczyzny, który zakatował na śmierć trzyletniego Nikodema. Sąd skazał włocławianina na 25 lat więzienia. Prokurator generalny będzie się domagał dożywocia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro kara śmierci sąd prawo Ministerstwo Sprawiedliwości bezpieczeństwo sądownictwo