more_horiz
PR24 Portal
Section05

zdrowie i dieta

Otyłość i nadwaga - jak z nimi zawalczyć?

Ze zbyt dużą masą ciała boryka się już 57 procent Polaków, wynika z danych GUS z 2019 roku. Ten wskaźnik niestety rośnie, dlatego nie warto zwlekać i odkładać walki z otyłością i nadwagą na później. Warto skorzystać z bezpłatnych wizyt online u dietetyka, psychodietetyka czy fizjoterapeuty w Centrum Dietetycznym Online. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej otyłość nadwaga jedzenie zdrowie medycyna dieta Kamil Jasieński Martyna Ogonek zdrowie i dieta talerz zdrowego żywienia

Problem otyłości u dzieci. Ekspertka: potrzebna jest dalsza edukacja w tym zakresie

W Polsce zostały wprowadzone już rozwiązania systemowe, które powinny zmniejszać problem nadwagi i otyłości u dzieci. Obecnie potrzebne są działania, które je rozwiną, oraz takie, które pomogą diagnozować chorobę wśród najmłodszych. W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której analizowano ten problem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie zdrowie dziecka zdrowie i dieta społeczeństwo szkoła edukacja żywność

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży. Dlaczego energetyki są szkodliwe dla młodych osób?

1 stycznia 2024 roku wchodzi w życie zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. - Zalewanie mózgu kofeiną, dużą ilością cukru czy też tauryną, może w tym wieku doprowadzić do nieodwracalnych szkód w obrębie mózgu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Justyna Marszałkowska, dietetyk. Dlaczego energetyki są szkodliwe dla naszego zdrowia?
Zobacz więcej na temat:  zdrowie i dieta napoje słodzone cukier Agnieszka Kunikowska energetyk Justyna Marszałkowska napoje energetyczne

Co oznacza powiedzenie "W zdrowym ciele ..."

Miś postanawia trochę potrenować, bo "w zdrowym ciele zdrowe ciele", a smok zostaje jego trenerem. Przydałyby się specjalne ubrania i sprzęty do ćwiczeń. Oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest także odpowiednia dieta. Jak powinna wyglada sportowa kolacja? Według smoka powinna być lekka, zdrowa i dodająca energii, np. sycący koktajl. 
Zobacz więcej na temat:  Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia radio dla dzieci zdrowie i dieta

Uwaga na napoje energetyczne. Psycholog: dzieci szybko się uzależniają

Coraz więcej dzieci i bardzo młodych osób sięga po kawę i napoje energetyczne, które - jak papierosy czy alkohol - są używkami. Jak mówi pediatra Jacek Kidoń, "problem z cukrem, kawą i energetykami jest ostatnio bardzo zauważalny przy okazji trendu podkręcania własnej energii".
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Paweł Zieliński dzieci zdrowie zdrowie i dieta zdrowie dziecka napoje słodzone energetyk