more_horiz
PR24 Portal
Section05
zdrowie i dieta

Trening dla par

Trening może być dobrym pomysłem na randkę. Jak zaplanować ćwiczenia, by partnerzy mogli je wykonać razem, nawet gdy są na różnych poziomach wytrenowania? Co zrobić, by w takiej sytuacji trening był pełnowartościowy i atrakcyjny? W "Czas na sport" rady od Julity Koteckiej-Nerek i Pawła Nerka - trenerów z Fitbodies, a prywatnie małżeństwa.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna Walentynki bieganie zdrowie zdrowie i dieta STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Trenuj zimą za darmo!

Początek roku to czas, kiedy planujemy kalendarz startowy, a organizatorzy największych biegów oferują bezpłatne treningi. Dzięki profesjonalnie przygotowanym planom treningowym i spotkaniom prowadzonym przez doświadczonych trenerów możemy dobrze się przygotować do maratonu, półmaratonu czy np biegu na dystansie 10 km. My odwiedziliśmy z kamerą treningi Winter Run organizowane przez Biegnij Warszawo. 
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna bieganie zdrowie i dieta zdrowie STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Polskie dzieci coraz szybciej tyją i stronią od sportu

Z danych opublikowanych przez Instytut Żywności i Żywienia podczas IV Narodowego Kongresu Żywienia wynika, że polskie dzieci są drugie od końca w Europie pod kątem aktywności fizycznej. Co czwarte dziecko w naszym kraju ma problem z nadwagą lub otyłością. Zaledwie 20 % uczniów uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych.  
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA aktywność fizyczna dieta zdrowie i dieta zdrowie otyłość Czas na sport Karina Terzoni

Czy każdy może być Ironmanem ?

Ironman Triathlon czyli 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu. Czy każdy może się porwać na taki wysiłek? Jak się do niego przygotować, jaki trzeba mieć sprzęt i jakie musimy spełnić warunki? Opowiada Maciej Komorowski, triathlonista amator, który łaczy intensywne treningi z byciem aktywnym tatą i przedsiębiorcą.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna triathlon zdrowie zdrowie i dieta Karina Terzoni Czas na sport