more_horiz
PR24 Portal
Section05

zdrowie

Lekarze myślą o klimacie. Czy świat medycyny może być ekologiczny?

Odpady medyczne, strzykawki, maseczki, przeterminowane leki, podróże lekarzy na liczne konferencje - to cegiełki, które medycyna dokłada do zanieczyszczenia świata. Oczywiste jest, że zawsze na pierwszym miejscu jest dobro pacjenta, sterylność, bezpieczeństwo, ale są już pierwsze pomysły, jak dodać do tego troskę o planetę. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Oliwia Krettek medycyna zdrowie klimat ekologia

Nowelizacja ustawy o Funduszu Medycznym. Ochman: chodziło o to, by środki trafiły do najbardziej potrzebujących

Komisja Zdrowia poparła niektóre poprawki do nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym. Jak powiedziała w Polskim Radiu 24 przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność Maria Ochman, "chodziło o to, by fundusz był optymalnie i efektywnie wykorzystany". - Żeby to były środki, które trafią do najbardziej potrzebujących - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo zdrowie choroby rzadkie

Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Czym przyciągają?

Początkowo impreza nosiła nazwę Wrocławskie Promocje Dobrych Książek i były to raczej kameralne spotkania z wydawcami. – Teraz olbrzymia Hala Stulecia, ponad 200 wystawców, 160 stoisk. Targi się rozrastają. My możemy być dumni, a wrocławianie mogą wybierać dobre książki – mówi Anna Morawiecka, dyrektor Wrocławskich Targów Dobrych Książek. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Firan Trójka zdrowie aktywność aktywność fizyczna

Z jakich tras spacerowych warto korzystać jesienią?

Planując spacer, musimy pamiętać o aktualnej porze roku. Na dłuższe trasy wybieramy się głównie latem. – Kilkadziesiąt kilometrów to trasa na długi dzień, kiedy jest lato i faktycznie sprzyjająca pogoda. Teraz po pracy w tygodniu jesteśmy w stanie zrobić około 10 kilometrów w naszej najbliższej okolicy, żeby na wieczór wrócić do domu. Jeśli chodzi o weekendy, tu mamy większe pole do popisu. Możemy wstać niekoniecznie skoro świt, ale rano i wyruszyć na szlak – mówi Agnieszka Majka, zachęcając do sobotniej i niedzielnej aktywności.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Piotr Firan Trójka zdrowie aktywność aktywność fizyczna

Kobiety są bardziej narażone na obrażenia w czasie wypadku?

Dopiero w tym roku do testów zderzeniowych zaczęto używać manekinów, które mają przypominać kobiecą fizyczność. Wszystko dlatego, że płeć piękna narażona jest na większe niebezpieczeństwo w momencie wypadku. Dlaczego tak się dzieje? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 test zderzeniowy wypadek kobieta bezpieczeństwo na drodze bezpieczeństwo zdrowie

Jak z grzecznej dziewczynki stać się wolną kobietą?

- Dziewczyny wychowywane na grzeczne dziewczynki przed wejściem w dorosłość powinny się poobdzierać z oczekiwań i uwolnić z klatek. O tym, dlaczego warto to zrobić i jak się do tego zabrać, piszę w swojej książce - opowiada Marianna Gierszewska, autorka "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA psychologia zdrowie Aleksandra Jasińska