more_horiz
PR24 Portal
Section05

żegluga pełnomorska

Zderzenie statków na Morzu Północnym. Trwają poszukiwania marynarzy z frachtowca "Verity"

Sześciu marynarzy jest zaginionych po wtorkowym zderzeniu dwóch frachtowców w Zatoce Niemieckiej na Morzu Północnym - podał portal dziennika "Bild". Wciąż nie jest jasne, dlaczego doszło do kolizji statków "Verity" i "Polesie", który należy do Polskiej Żeglugi Morskiej. Wszyscy zaginieni to marynarze "Verity".
Zobacz więcej na temat:  Europa żegluga pełnomorska statki katastrofa morska marynarze

Polski statek zderzył się z brytyjskim frachtowcem. Trwa akcja ratunkowa

W Zatoce Niemieckiej u wybrzeży wyspy Helgoland zderzyły się na otwartym morzu dwa frachtowce: należący do Polskiej Żeglugi Morskiej statek MS Polesie (190 metrów długości i 29 metrów szerokości) i "Verity" (91 metrów długości, 14 metrów szerokości). Zaginionych jest kilka osób - podał portal dziennika "Bild".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT statek katastrofa morska żegluga pełnomorska Wielka Brytania

Gróbarczyk: Niemcy obawiają się konkurencji ze strony nowego terminalu kontenerowego w Świnoujściu

Marek Gróbarczyk, pełnomocnik rządu do spraw gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej, oświadczył, że blokowanie przez Niemcy budowy terminala kontenerowego Świnoujście - Szczecin to działanie polityczne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura Szczecin Marek Gróbarczyk Świnoujście Bałtyk żegluga pełnomorska porty inwestycji infrastrukturalne UE

Obrady Konwentu Morskiego w Gdańsku. Jarosław Kaczyński: to filar przywracania miejsca gospodarce morskiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Konwentu Morskiego napisał, że "niepodobna wyobrazić sobie trwałego i dynamicznego wzrostu rodzimej gospodarki bez odbudowy przemysłu okrętowego, bez rewitalizacji stoczni, bez rozwoju portów, bez podźwignięcia rybołówstwa oraz bez restytucji naszej bandery".
Zobacz więcej na temat:  Morze Bałtyckie przemysł żegluga pełnomorska stocznie Jarosław Kaczyński POLSKA polityka GOSPODARKA infrastruktura

"Poważna konkurencja dla Hamburga". Minister Gróbarczyk o perspektywach dla portu w Świnoujściu

Dzięki budowie portu kontenerowego i nowego podejścia port w Świnoujściu w ciągu 6-7 lat będzie poważną konkurencją dla Hamburga - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. W ramach rozwoju tego portu do 2029 r. ma być wydane ponad 10 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA porty Hamburg żegluga pełnomorska transport handel eksport infrastruktura Świnoujście Marek Gróbarczyk POLSKA