more_horiz
PR24 Portal
Section05
zielona energia

PERN inwestuje w instalacje fotowoltaiczne. Zaczęło się od wdrożenia... pracy dyplomowej

PERN zwiększa swoje zaangażowanie w produkcję własnej energii elektrycznej. Tym razem dotyczy 20 obiektów. Spółka przypomniała jednocześnie, iż niedawno zakończyła podobne postępowanie, na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych, które dotyczyło 9 jej obiektów w różnych lokalizacjach na terenie kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fotowoltaika zielona energia energetyka ekologia

Niemcy mówią "nie" na propozycję odrzucenia silników spalinowych

Mimo tego, że wielu gigantów motoryzacyjnych zapowiada przejście na pełną elektryfikację, państwa sceptycznie podchodzą do takich deklaracji. – Na ulicach będzie pojawiać się coraz więcej elektryków, jednak pojazdy spalinowe nie znikną – mówią Niemcy.  
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców samochody motoryzacja samochody elektryczne pojazdy elektryczne Niemcy zielona energia zmiany klimatyczne klimat Polskie Radio ekologia Europa Unia Europejska

Rodzinny, elektryczny crossover z Norwegii. Producent chwali się zasięgiem

Oprócz tych stworzonych przez znanych motoryzacyjnych gigantów, na rynku pojawiają się także auta oferowane przez niewielkie startupy. Jedna z norweskich firm zaprezentowała niedawno duży, elektryczny samochód, którego zasięg może zadowolić nawet najbardziej wymagających! 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy motoryzacja samochody Radio kierowców Polskie Radio Kierowców samochody elektryczne pojazdy elektryczne klimat Norwegia zielona energia startup samochód rodzina elektromobilność

PGG zawarła z górnikami ugodę dotyczącą płac. Akcja protestacyjna zakończona

Średnio 1,5 tys. zł jednorazowej rekompensaty za pracę w weekendy oraz wzrost średniego wynagrodzenia w Polskiej Grupie Górniczej do kwoty 8200 zł brutto przewiduje porozumienie, zawarte w piątek przez związkowców z zarządem spółki. Związki zakończyły spór zbiorowy i zawiesiły akcje protestacyjne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza płace górnicy pracodawcy pracownik węgiel związki zawodowe Ministerstwo Aktywów Państwowych Unia Europejska zielona energia Fit for 55

"Chodzi o pewną taktykę władzy UE". Wildstein o absurdach polityki klimatycznej UE

- To w znaczącej mierze jest testowanie. W pewnym momencie jak już dojdziemy do ściany to się wycofamy, ale już sama metoda, że mamy prawo w ogóle tak działać będzie pewną stałą implementacją w relacjach między państwami unijnymi - tłumaczył w audycji Polskiego Radia 24 Dawid Wildstein (TVP). Gośćmi audycji byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń Dawid Wildstein Jacek Liziniewicz klimat zielona energia

Propozycje KE ws. "zielonych inwestycji". Polska popiera, część krajów protestuje

Komisja Europejska chce uznania energii jądrowej i gazu za tzw. zielone technologie. Polska jest zadowolona z takiego rozwiązania, ale kilka krajów już zaprotestowało. Projekt dotyczący taksonomii został przyjęty przez szefów gabinetów unijnych komisarzy, a za kilka tygodni ma być zatwierdzony przez KE. Później trafi do akceptacji państw członkowskich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska energetyka gaz atom energia atomowa zielona energia Komisja Europejska Beata Płomecka Europa

PKN Orlen inwestuje w komponenty do biopaliw. Nowa instalacja w Trzebini pomoże środowisku naturalnemu

Na terenie zakładu spółki Orlen Południe w Trzebini do 2023 r. powstanie za ok. 127,5 mln zł instalacja do produkcji i destylacji UCO FAME, która z olejów posmażalniczych i tłuszczów zwierzęcych będzie produkować 30 tys. ton estrów drugiej generacji oraz 7 tys. ton gliceryny technicznej rocznie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen ekologia firma zielona energia inwestycje

"Czynniki zrównoważonego rozwoju nie wystarczą". O finansowym ekosystemie przyszłości na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

- Wdrożenie w firmie czynników zrównoważonego rozwoju ESG nie wystarczy, by zapewnić jej sukces na rynku, choć może go ułatwić - uważa Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie S.A., która brała udział w panelu poświęconego ESG podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zielona energia inwestycje rozwój pieniądze POLSKA

Jakie są koszty polityki klimatycznej UE dla polskich firm i rodzin? Znamy wyliczenia PIE

Redukcja emisji dwutlenku węgla w krajach unijnych, dzięki częściowemu zniesieniu darmowych uprawnień i wprowadzeniu tzw. "granicznego podatku węglowego", wyniesie 14 proc. do  2030 r. Ale w innych częściach świata zmniejszy ją zaledwie o 0,3 proc. - stwierdzili analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Tak drastyczne ograniczenie emisji Co2  z pakietu "Fitfor55", to także ogromne wyzwanie dla gospodarki i finansów rodzin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia ekologia Komisja Europejska dwutlenek węgla Unia Europejska energetyka zielona energia OZE

Koleje Śląskie przystąpiły do programu Zielona Kolej. To element strategii Zielone Śląskie 2030

Do programu Zielona Kolej, zakładającego przechodzenie branży kolejowej na zasilanie energią z odnawialnych źródeł, przystąpił regionalny przewoźnik woj. śląskiego - Koleje Śląskie. Inicjatywę, powołaną przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei, koordynuje spółka PKP Energetyka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej energetyka infrastruktura zasilanie OZE zielona energia PKP

Kraków we władaniu zielonej energii?

Od 1 lipca Kraków korzysta tylko z zielonej energii, czyli pochodzącej ze źródeł odnawialnych – wiatraków, turbin wodnych i baterii słonecznych. Takim prądem są zasilane wszystkie miejskie jednostki i instytucje: szkoły, urzędy, MPO, MPK, ale też tramwaje, latarnie uliczne, a nawet komenda straży pożarnej. Jednak część ekologów nazywa to wprost "urzędniczą ściemą".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Kraków zielona energia ekologia Martyna Masztalerz Piotr Firan Trójka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem