more_horiz
PR24 Portal
Section05

zima

Jesienny spadek energii. Jak sobie z nim poradzić?

Szaro, buro i ponuro, brak energii, uczucie zmęczenia, oczy same się zamykają, brak chęci do wyjścia z domu - tak w ostatnich dniach funkcjonuje większość z nas. Na samą myśl o opuszczeniu ścian mieszkania mamy ochotę znowu zakopać się pod ciepłą pierzyną. Tymczasem eksperci alarmują: nie tędy droga  i wręcz namawiają nas do wyjścia z domu mimo niesprzyjającej aury.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców radio kierowców online społeczeństwo jesień zima aktywność fizyczna kierowcy wypoczynek turystyka

PROGNOZA POGODY Pochmurno, ale ciepło. Prognoza pogody na początek tygodnia

Jak informuje IMGW Europa północno-wschodnia i wschodnia oraz rejon Wysp Brytyjskich pozostają w zasięgu wyżów znad Rosji i Grenlandii. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Atlantykiem i Europą Środkową. Polska jest w zasięgu płytkiego niżu przemieszczającego się znad południowych Niemiec w stronę naszej zachodniej granicy. Z południowego wschodu napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW zima

Oponowe zimowe to przeżytek? Na ostrą zimę lepsze są gąsienice!

Czy jest jakieś lepsze rozwiązanie niż opony zimowe? Okazuje się, że tak. Wystarczy w swoim samochodzie zamontować specjalne gąsienice, a wówczas wjedziemy niemal wszędzie. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 zima mercedes Szwajcaria warunki narciarskie góry Alpy

Mikołajki w jesienno-zimowej aurze. "Jedyne takie miejsce" na Mazurach

Mikołajki - ta nieoficjalna stolica Mazur również poza sezonem ma wiele uroku. Do tej miejscowości zaglądają nie tylko żeglarze, uprawia się tutaj również narciarstwo zjazdowe i biegowe i łyżwiarstwo. W Mikołajkach znajduje się również jedyne w kraju - Muzeum Reformacji Polskiej. 
Zobacz więcej na temat:  mikołajki Mazury zima turystyka Roman Czejarek przyroda Giżycko żeglarstwo Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach Mazurski Klub Żeglarski Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie

ALERT POGODOWY Weekend będzie pochmurny, może spaść śnieg lub marznący deszcz. IMGW ostrzega

W ciągu weekendu, w całej Polsce mogą się pojawiać opady marznącego deszczu i śniegu - poinformował synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski. W dwunastu województwach obowiązują przed południem ostrzeżenia Instytutu przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody IMGW alert pogodowy zima bezpieczeństwo na drodze

PROGNOZA POGODY W Tatrach inwersja. W piątek i w sobotę mróz, trudne warunki turystyczne

Dziennik regionalny "Gazeta Krakowska" zwraca uwagę na utrzymują się w Tatrach i na Podhalu inwersję, czyli zjawisko polegające na tym, że wyżej w górach jest cieplej niż u ich podnóża. Ostrzega, że jutro i w sobotę pogoda się zmieni - w górach ma chwycić mróz. Podkreśla, że warunki do uprawiania turystyki są trudne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda zima prognoza pogody Tatry

3 tys. zł za nieodśnieżone auto!

W związku z prognozowanymi opadami śniegu w części kraju policjanci przypominają, że za jazdę nieodśnieżonym samochodem grozi mandat nawet do 3 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 zima lód poranek poradnik ciekawostki bezpieczeństwo na drodze policja mandat kodeks drogowy

Bezpieczna jazda samochodem w sezonie zimowym. O czym powinniśmy pamiętać?

Władze Podhala chcą wprowadzenia nakazu jazdy o tej porze roku na zimowych oponach. Pomysł ma związek z problemem turystów, którzy przyjeżdżają w góry na letnim lub całorocznym ogumieniu, co skutkuje licznymi kolizjami. Zima zaskakuje kierowców jednak również poza terenami górskimi. Jak powinniśmy przygotować się do wypraw samochodowych o tej porze roku?
Zobacz więcej na temat:  samochody Daniel Wydrych motoryzacja bezpieczeństwo na drodze Elżbieta Raczyńska zima