more_horiz
PR24 Portal
Section05

zjednoczona prawica

Poboży chciałby Kukiza na listach PiS: wartościowe ogniwo w polskiej polityce, człowiek dużej ideowości

- Paweł Kukiz jest wartościowym ogniwem w polskiej polityce, na pewno człowiekiem dużej ideowości i osobiście bardzo bym się ucieszył, gdyby był jednym z liderów naszych list w najbliższych wyborach - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Maksymilian Maszenda Błażej Poboży Paweł Kukiz Kukiz'15 zjednoczona prawica PiS Solidarna Polska POLSKA polityka

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanie przed Koalicją Obywatelską, tylko pięć ugrupowań w Sejmie. Nowy sondaż

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, zdecydowanie wygrałaby je Zjednoczona Prawica, która miałaby blisko 10 proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską. Próg wyborczy przekroczyłyby ponadto tylko trzy ugrupowania - wynika z sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże polityka zjednoczona prawica koalicja obywatelska

Tusk chce 800+ od czerwca. Fogiel: miota się od ściany do ściany

- Jednego dnia Donald Tusk nazywa tych, którzy korzystają ze świadczeń społecznych, ironicznie, "królami życia", drugiego dnia tym, którzy - jego zdaniem - chleją i biją, chce dorzucić 300 złotych i uważa, że jest w tym wiarygodny - przekonywał w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Radosław Fogiel. Jak mówił, propozycja lidera PO świadczy o jego niekompetencji, bo "nawet on powinien zdawać sobie sprawę, że coś takiego jak ustawa budżetowa istnieje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Radosław Fogiel program 500+ opozycja polityka zjednoczona prawica

PiS z wysokim poparciem i dużą przewagą nad KO. Zobacz wyniki nowego sondażu

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę 23 kwietnia, 32,3 proc. głosów zdobyłoby PiS. Na drugim miejscu uplasowałaby się KO (24,2 proc. poparcia). Trzeci wynik przypadłby Koalicji Polskiej Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL (13,7 proc.) - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica polityka

Tusk mija się z prawdą ws. importu śmieci. "Nie może ścierpieć, że Niemcy nie robią w Polsce śmietniska"

- Polska stała się dziś największym importerem śmieci w Europie - powiedział w poniedziałek Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Tarnobrzegu. Tyle że dane Europejskiego Urzędu Statystycznego oraz Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że lider PO mija się z prawdą. - Pan nie może ścierpieć tego, że Niemcy nie robią w Polsce śmietniska - skomentował słowa byłego premiera Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja kampania wyborcza Tarnobrzeg polityka POLSKA Jacek Ozdoba zjednoczona prawica Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Coraz mniej różnic pomiędzy "Polską A" i "Polską B". Poseł PiS: zmieniamy oblicze małych miejscowości

- Widać ten rozwój, nie tylko w infrastrukturze drogowej, ale też i w infrastrukturze sportowej czy edukacyjnej - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Urszula Rusecka. Wicerzecznik PiS odniosła się w ten sposób do działań podejmowanych przez rząd w celu likwidacji podziału na "Polskę A" i "Polskę B", który jej zdaniem szczególnie widoczny był podczas rządów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  PiS zjednoczona prawica Urszula Rusecka inwestycje infrastruktura polityka