more_horiz
PR24 Portal
Section05
zjednoczona prawica

Krzysztof Sobolewski: KE zatwierdzi Krajowy Plan Odbudowy jeszcze w tym tygodniu

- Jeszcze w tym tygodniu polski Krajowy Plan Odbudowy ma zostać zatwierdzony przez Komisję Europejską i zgodnie z tym, co wiem, pierwsze pieniądze z KPO powinniśmy otrzymać pod koniec wakacji albo na początku września - podkreślił poseł i sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, który skomentował na antenie Polskiego Radia 24 bieżące wydarzenia dotyczące polskiej polityki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski Dorota Kania Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne

Prezydencki projekt o Sądzie Najwyższym. Wójcik: chcemy jak najszybciej przegłosować tę ustawę

- Opozycja nie jest zadowolona z tego, że obóz rządzący bardzo dobrze współpracuje. Nie będzie wcześniejszych wyborów - podkreślił Michał Wójcik. Wiceprezes Solidarnej Polski przyznał, że Zjednoczona Prawica chce jak najszybciej przegłosować nowelę ustawy o Sądzie Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Michał Wójcik zjednoczona prawica Solidarna Polska

Prof. Kazimierz Kik: wojna i jej konsekwencje będą polaryzowały społeczeństwo

- Do wyborów organizują się również siły polityczne niezwiązane z PiS czy PO, myślę o różnych ruchach samorządowych. Jesienią tego roku, czy wiosną przyszłego, może być zupełnie inne podejście społeczeństwa do głównych ugrupowań politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zjednoczona prawica polityka POLSKA wybory w Polsce Dorota Kania

Prof. Henryk Domański o poparciu Zjednoczonej Prawicy: znaczenie ma kontekst międzynarodowy

- Mamy aktywność państwa polskiego na rzecz obrony Ukrainy, to jest widoczne i podnosi rangę Polski, dociera do świadomości również fakt, że liczą się z nami inni, biorą pod uwagę to, co mamy do powiedzenia - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (PAN). Gościem Jerzego Jachowicza był również prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz zjednoczona prawica polityka POLSKA

Andrzej Anusz: nie będzie przedterminowych wyborów

- Przedterminowych wyborów nie będzie - uważa Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego. W Polskim Radiu 24 politolog stwierdził równocześnie, że między PiS i Solidarną Polską ma miejsce próba sił związana z tym, że "Zbigniew Ziobro ma świadomość, że w przyszłych wyborach istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zostanie zaproszony do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Andrzej Anusz PiS zjednoczona prawica wybory Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

"Skutki przyznania środków odczujemy po wakacjach". Piotr Kusznieruk o porozumieniu ws. KPO

- Wydaje mi się, że od czasu zatwierdzenia tego projektu te pieniądze nie ruszą tak od razu i będziemy mieli jakieś dwa, trzy miesiące opóźnienia. Myślę, że skutki przyznania tych środków odczujemy po wakacjach, czyli między drugim a trzecim kwartałem tego roku - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kusznieruk (trybuna.info). Gościem audycji był także Adam Borowski (Kluby Gazety Polskiej).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Joanna Senyszyn sądownictwo PiS zjednoczona prawica Krajowy Plan Odbudowy

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej. Ast: jestem pewny, że uchwalimy ustawę do końca maja

- Planuję posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka w przyszłym tygodniu i do końca maja cały projekt reformy wymiaru sprawiedliwości zostanie przeprocedowany - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs sądownictwo reformy Polska w Unii Europejskiej zjednoczona prawica rząd Mateusza Morawieckiego

Radosław Fogiel o wakacjach kredytowych: chyba nikt nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie obowiązkowa

Pierwszym tematem w Trójkowym Komentarzu Dnia były wakacje kredytowe, o których właśnie poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister finansów Magdalena Rzeczkowska. – Możemy ulżyć kredytobiorcom w ten sposób, że w tych miesiącach nie spłacamy rat, albo spłacamy tylko kapitał, a odsetki się przesuwają – tłumaczył Radosław Fogiel w rozmowie z Dariuszem Wieczorkowskim. – Nikt chyba nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie dla kredytobiorcy obowiązkowa – dodał.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Radosław Fogiel kredyt hipoteczny rata kredytu PiS Solidarna Polska wybory parlamentarne Trójka

"To nie byłby dobry moment na kampanię wyborczą". Lisiecki o perspektywie przyspieszonych wyborów

- Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia między Solidarną Polską, Prawem i Sprawiedliwością oraz pałacem prezydenckim ws. zmian w sądownictwie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS, pytany o perspektywę przyspieszonych wyborów. - Biorąc pod uwagę sytuację międzynarodową, to nie jest dobry moment na kampanię wyborczą - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica wybory Donald Tusk

Radosław Fogiel: Polska spełniła wszystkie unijne warunki, żeby otrzymać fundusze z KPO

- Krajowy Plan Odbudowy powinien być uruchomiony już dawno temu, ponieważ Polska spełniła wszystkie unijne warunki do tego, żeby KPO został zaakceptowany i następnie wypłacone pieniądze. To, że Komisja Europejska wstrzymuje fundusze, jest wynikiem rozgrywek politycznych i nacisku na polskie władze - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Parlament Europejski Jerzy Jachowicz zjednoczona prawica Trybunał Sprawiedliwości UE
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem