more_horiz
PR24 Portal
Section05

ZUS dla biznesu

Eksperci: przedsiębiorcy analizują swoje obciążenia podatkowe przed wejściem w życie Polskiego Ładu

Przed wejściem w życie podatkowych przepisów z Polskiego Ładu od stycznia, jest sporo pytań np. w jakim stopniu przedsiębiorcy będą dokonywać przekształceń form prawnych działalności, aby zoptymalizować swoje zobowiązania podatkowe. Czy podobnie postąpią lepiej zarabiający na etatach i jaki będzie miało to wpływ na dochody budżetu czy NFZ - dyskutowali goście "Rządów Pieniądza": dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW oraz Adam Ruciński z firmy doradczej BTFG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład podatki ulga podatkowa fiskus pracodawcy prawo samozatrudnienie ZUS dla biznesu

Prezes ZUS: bardzo dobry wynik finansowy ZUS za rok 2021 obrazuje doskonałą sytuację gospodarczą Polski

Utrzymanie miejsc pracy dzięki tarczom pomocowym rządu, coraz większa liczbę pracujących legalnie cudzoziemców – to wszystko dało efekt w postaci wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na poziomie sprzed pandemii. Mogliśmy zwrócić budżetowi państwa część dotacji, a także wesprzeć naszych świadczeniobiorców – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS ZUS dla biznesu budżet Polski emerytura

Olga Semeniuk: infolinia o Polskim Ładzie będzie dostępna non stop dla obywateli i przedsiębiorców

Interaktywne, multi kanałowe centrum informacyjne o Polskim Ładzie, wytłumaczy szczegółowo zasady tego programu. Ale chcemy, aby pomagało obywatelom i właścicielom w dostępie do zbioru przepisów i regulacji pochodzących z różnych resortów - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład msp pracodawcy pracownicy ZUS dla biznesu podatki ulga podatkowa

Eksperci: rosnąca inflacja powinna już zaniepokoić NBP i RPP

- Rosnąca od kilku miesięcy inflacja jest zjawiskiem bardzo niepokojącym. Ale rządzącym daje to wyższe przychody z VAT czy akcyzy. Coraz bardziej tracą na inflacji oszczędzający, których jeszcze niedawno do tego zachęcano - mówili goście audycji "Rządy pieniądza": Marek Kłoczko, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej i Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy podatki Polski Ład ZUS dla biznesu zus składki inflacja NBP