more_horiz
PR24 Portal
Section05
związki zawodowe

Spór między kontrolerami ruchu lotniczego a PAŻP. Debata w sejmowej podkomisji

Sejmowa podkomisja do praw transportu zajęła się sporem między kontrolerami ruchu lotniczego a zatrudniającą ich Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Z wypowiedzi ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka wynika, że obie strony porozumiały się w zakresie bezpieczeństwa i warunków pracy. Związkowcy protestowali przeciwko takiemu twierdzeniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo infrastruktura ministerstwo infrastruktury Sejm związki zawodowe

Rozmowy z kontrolerami lotów zawieszone. Trwa analiza propozycji związkowców

Przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej analizują pod względem kosztów projekt zmian w aneksie do regulaminu wynagradzania kontrolerów ruchu lotniczego, jaki przedstawili związkowcy. Dlatego też rozmowy przedstawicieli PAŻP oraz Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego zostały przerwane i zostaną wznowione w niedzielę - wynika z komunikatu PAŻP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotnictwo związki zawodowe

Kontrolerzy lotów protestują. Na szali ryzyko wstrzymania ruchu lotniczego

Ważą się losy porozumienia kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ze związkami zawodowymi kontrolerów ruchu lotniczego. Od kilkunastu dni trwają rozmowy w sprawie systemu wynagrodzeń, a także kwestii bezpieczeństwa podnoszonych przez stronę społeczną. By kontrola lotów mogła odbywać się sprawnie, porozumienie musi wejść w życie pod koniec kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo protest związki zawodowe port lotniczy

PGG zawarła z górnikami ugodę dotyczącą płac. Akcja protestacyjna zakończona

Średnio 1,5 tys. zł jednorazowej rekompensaty za pracę w weekendy oraz wzrost średniego wynagrodzenia w Polskiej Grupie Górniczej do kwoty 8200 zł brutto przewiduje porozumienie, zawarte w piątek przez związkowców z zarządem spółki. Związki zakończyły spór zbiorowy i zawiesiły akcje protestacyjne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza płace górnicy pracodawcy pracownik węgiel związki zawodowe Ministerstwo Aktywów Państwowych Unia Europejska zielona energia Fit for 55

Zablokowana wysyłka węgla z kopalń PGG. Związkowcy walczą o pieniądze

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej, prowadzący spór z zarządem spółki m.in. o rekompensaty dla górników za przepracowane weekendy oraz wielkość tegorocznego funduszu płac, rozpoczęli we wtorek blokadę wysyłki węgla z kopalń do elektrowni. Zarząd spółki zaprosił związkowców na rozmowy z udziałem mediatora. Termin spotkania ustalono na 10 stycznia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Polska Grupa Górnicza związki zawodowe protest strajki blokada węgiel

TYLKO U NAS Atak francuskich związków na "Tygodnik Solidarność" za wywiad z Le Pen. Prof. Łęcicki: medialna ignorancja

"Tygodnik Solidarność" został zaatakowany przez francuskie media i związki zawodowe za przeprowadzenie wywiadu z kandydatką na prezydenta Francji Marine Le Pen. Dla portalu PolskieRadio24.pl skomentował to prof. Grzegorz Łęcicki, medioznawca z UKSW, który stwierdził, że tak agresywna reakcja związana jest z dominującą na zachodzie lewicową ideologią oraz świadczy o medialnej ignorancji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media polityka Francja Solidarność NSZZ związki zawodowe Marine Le Pen

LOT zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi. Jest nowy system wynagradzania personelu

Większość działających w PLL LOT związków zawodowych parafowało porozumienie dotyczące nowego Regulaminu Wynagradzania. Oznacza to powrót personelu pokładowego do pracy na pełen etat oraz  korzystniejsze warunki pracy m.in. dla pilotów. Jak podała spółka, termin obowiązywania regulaminu to 31 marca 2024 r. Po tej dacie w PLL LOT automatycznie wrócą zasady wynagradzania sprzed pandemii COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT związki zawodowe zarządzanie umowa wynagrodzenia

Negocjacje ws. wynagrodzeń nauczycieli. MEiN zapowiada kolejne rozmowy ze związkowcami

Będą kolejne rozmowy Ministerstwa Edukacji i Nauki z oświatową "Solidarnością" - poinformował resort po czwartkowym spotkaniu ze związkowcami w sprawie systemu wynagradzania nauczycieli. Negocjacje w tej sprawie rozpoczęły się w ubiegły poniedziałek i są prowadzone pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja nauczyciel szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wynagrodzenia Solidarność związki zawodowe
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem