X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
żywność

"Dzieci są w szczególnie trudnej sytuacji". Wzrosła liczba osób niedożywionych i głodnych na świecie

Trzech miliardów osób na świecie nie stać na zapewnienie sobie zdrowego jedzenia, a 811 milionów osób na całym świecie głoduje - informuje FAO czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Dzisiaj, w rocznicę jej powstania, obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. W walkę z głodem na kuli ziemskiej włączają się także polskie organizacje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ żywność pomoc społeczeństwo dzieci

Eksperci: pomoc dla rolników z Polskiego Ładu, to szansa na zdobywanie nowych rynków

Polskie rolnictwo i wytwarzane przez nie produkty są naszą doskonałą wizytówką w świecie. Także Polacy coraz częściej zwracają uwagę na to czy kupują świeże i zdrowe produkty spożywcze. Dlatego pomoc dla rolników zaproponowana w Polskim Ładzie może być oceniona tylko pozytywnie tak patrząc przez pryzmat rolników jak i konsumentów - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Konrad Raczkowski z PAN i uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład rolnictwo żywność eksport

"Kryzys gospodarczy jest gigantyczny". ONZ alarmuje o pogarszającej się sytuacji w Libanie

Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmuje o stale pogarszającej się sytuacji gospodarczej w Libanie. Światowy Program Żywienia twierdzi, że wkrótce w kraju może gwałtownie wzrosnąć liczba głodnych. Kryzys w Libanie, niegdyś jednym z najbogatszych krajów swojego regionu, jest uważany za jedną z najpoważniejszych katastrof ekonomicznych na świecie.
Zobacz więcej na temat:  Liban ŚWIAT ONZ kryzys energetyka żywność

Minister rolnictwa: chcemy promować polską żywność i skracanie łańcuchów dostaw

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda mówiąc w czasie gali otwierającej targi Polagra o skutkach pandemii COVID-19 ocenił, że "Polska dzięki ciężkiej pracy rolników ten trudny okres przebrnęła dość łagodnie, w porównaniu do krajów Europy Zachodniej". Podkreślił również znaczenie promowania polskiej żywności.
Zobacz więcej na temat:  żywność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi GOSPODARKA eksport Palestyna

Mięso tylko dla bogatych?

Produkcja mięsa przyczynia się do emisji znacznych ilości dwutlenku węgla. Unijni urzędnicy w trosce o redukcję tzw. śladu węglowego dyskutują więc nad objęciem mięsa najwyższą stawką podatkową. Jednocześnie stawka na warzywa i owoce miałaby wynosić 0 proc. W dyskusji pojawia się również argument zdrowotny. Czy rzeczywiście powinniśmy całkowicie wycofać z diety produkty mięsne?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych dieta żywność zdrowie

Dr Janowski: do żywności w Polsce dopuszczono dużo "chemii", to ma wpływ na nasze zdrowie

- Coraz bardziej upowszechniają się - w Polsce i na świecie - metody upraw GMO. Dlatego mamy na przykład gen flądry w pomidorach albo gen jedwabnika w jabłku. Poza tym w naszym kraju, przed wstąpieniem do Unii Europejskiej, jakość żywności był bardzo wysoka. Nie dopuszczano na przykład sztucznych barwników czy konserwantów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Gabriel Janowski, były minister rolnictwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo żywność Unia Europejska GMO