Jarosław Gowin: prawica w Polsce jest ponownie w pełni zjednoczona
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin powiedział w TVP Info, że po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej prawica w Polsce jest ponownie w pełni zjednoczona. Dodał, że wkrótce zostanie przedstawiona nowa struktura rządu.
2020-09-26, 21:17
Posłuchaj
Jarosław Gowin poinformował, że Porozumienie ma w rządzie odpowiadać za gospodarkę. Zapowiedział, że po rekonstrukcji postanie duży resort, który będzie mierzył się z wyzwaniami czasu kryzysu.
Powiązany Artykuł
Prezes PiS: najbliższe lata będą dobrze wykorzystane dla Polski
Nowy resort - jak mówił Jarosław Gowin - będzie się zajmował sprawami rozwoju, pracy, budownictwa i turystyki.
REKLAMA
Prezes Porozumienia dodał, że minister, który będzie nadzorował ten resort, będzie w randze wicepremiera. Jarosław Gowin powiedział także, że po rekonstrukcji w rządzie będzie 14 resortów.
Jarosław Kaczyński w rządzie?
Jarosław Gowin wyraził nadzieję, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że liderzy koalicji rządzącej rozmawiali na ten temat dziś, przed podpisaniem nowej umowy koalicyjnej.
- Jacek Sasin: tuż przed nami nowy rząd
- "Potrzebujemy rządu, który będzie miał mocną legitymację". Politolog o porozumieniu Zjednoczonej Prawicy
REKLAMA
Powiedział też, że ma nadzieje, iż w poniedziałek podczas spotkania prezydium Politycznego PiS prezes Jarosław Kaczyński podejmie taką decyzję.
Liderzy PIS, Porozumienia i Solidarnej Polski podpisali dzisiaj nową umowę koalicyjną. O sukcesie rozmów koalicyjnych poinformowali, wygłaszając wspólne oświadczenie.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że podpisanie porozumienia to dobra wiadomość, bo oznacza kolejne trzy dobre lata dla Polski
kad
REKLAMA
REKLAMA