X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa umowa koalicyjna podpisana. Prezes PiS: najbliższe lata będą dobrze wykorzystane dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 12:50
Liderzy trzech ugrupowań prawicowych: Jarosław Kaczyński - PiS, Jarosław Gowin - Porozumienie i Zbigniew Ziobro - Solidarna Polska podpisali w Warszawie nową umowę koalicyjną. - Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Premier Mateusz Morawiecki i liderzy Zjednoczonej Prawicy tuż przed podpisaniem umowy
Premier Mateusz Morawiecki i liderzy Zjednoczonej Prawicy tuż przed podpisaniem umowy Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Mamy dla państwa radosną wiadomość - bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę będzie podpisane. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych. Jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - podkreślił Jarosław Kaczyński.


Posłuchaj
00:19 Kaczynski1.mp3 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: zrobimy wszystko dla poprawy losu obywateli (IAR)

 

- Wszystko, co będzie możliwe dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela będzie uczynione - dodał prezes PiS. 

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego "zawarte porozumienie, to potwierdzenie zobowiązań wobec milionów wyborców". - I w sumie porozumienie również właśnie z naszymi wyborcami co do realizacji naszego programu w kolejnych trzech latach - ocenił szef rządu.

Sejm PiS 1200 PAP.jpg
"Odpowiedź na nowe wyzwania". Prof. Reginia-Zacharski o możliwej obecności Jarosława Kaczyńskiego w rządzie

- Bardzo cieszę się, że doszło do potwierdzenia naszej pełnej jedności, stabilności, która dzisiaj jest tak bardzo potrzebna - dodał premier. 


Posłuchaj
00:29 Morawiecki.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o porozumieniu koalicyjnym (IAR)

 

"Dla dobra obywateli, dla dobra Polski"

- Mamy stabilny rząd, mamy stabilną większość parlamentarną, mamy program, przystępujemy do kolejnej fazy realizacji naszego programu dla dobra obywateli polskich, dla dobra Polski - dodał Mateusz Morawiecki. Jak powiedział, "zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska".

Jarosław Gowin z kolei podkreślił, że "siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm, a równocześnie siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy".


Posłuchaj
00:24 Gowin.mp3 Jarosław Gowin o nowej umowie koalicyjnej (IAR)

 

- Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata i do wspólnych ustaleń dotyczących nowej struktury, to będzie bardziej skondensowana struktura rządu, będzie mniej resortów, dzięki temu rząd z całą pewnością będzie funkcjonował sprawniej - zaznaczył.

Ocenił, że podpisanie porozumienia to fakt dobry nie tylko z punktu widzenia obozu władzy, ale "to jest informacja, na którą czekały miliony Polaków". Wyraził przekonanie, że to porozumienie dobrze przysłuży się Polsce. 

"Szanując wzajemnie swoją podmiotowość"

Głos zabrał także lider Solidarnej Polski. - Czas pokazał, a czas się nie myli, że te pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami - trzy i ufam następne - to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować szanując decyzje Polaków, którzy postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie - mówił Zbigniew Ziobro.

Posłuchaj
00:28 Ziobro.mp3 Zbigniew Ziobro o porozumieniu koalicyjnym (IAR)

 

- Myślę, że ta dobra współpraca jest tą zapowiedzią, którą możemy państwu tutaj jeszcze raz powtórzyć, a potwierdzeniem jej jest zawarta właśnie umowa i podpisane porozumienie - dodał.

Po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej dojdzie także do rekonstrukcji rządu. Według deklaracji polityków PiS liczba ministerstw ma zostać znacząco zmniejszona, a część z nich zostanie połączona.

bartos

Czytaj także

"Wielu poszukało refleksji i wyciągnęło wnioski". Girzyński o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 11:26
- To, że do porozumienia w Zjednoczonej Prawicy dojdzie, było być może w pewnym momencie już przesądzone, pytanie na ile ono będzie trwałe - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Girzyński z PiS. Gośćmi audycji byli też: Lech Jaworski z Porozumienia, Władysław T. Bartoszewski z Koalicji Polskiej i Andrzej Szejna z Lewicy.
rozwiń zwiń