Liga Mistrzów. PSG pod ścianą? "W Paryżu sytuacja się odwróci"

2024-05-02, 13:18

Kylian Mbappe nie może być zadowolony ze swojego występu w meczu Borussii z PSG . Foto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Choć Paris Saint-Germain przegrało z Borussią Dortmund 0:1 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów, nad Sekwaną panuje przekonanie, iż w rewanżu u siebie mistrzowie Francji mogą odrobić stratę. O szczegółach z Paryża - Stefan Foltzer.

Borussia i PSG rywalizowały ze sobą już w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Wówczas raz był remis, a raz wygrali paryżanie.

W pierwszym starciu półfinałowym lepszy okazał się jednak zespół z Niemiec. Borussia dominowała w pierwszej połowie meczu, a w 35. minucie jedynego gola zdobył Niclas Fuellkrug. W drugiej części spotkania lepsze było PSG, ale mistrzom Francji brakowało skuteczności.

Nieskuteczni paryżanie i dyskretny Mbappe

Najbliżej wyrównania było w 52. minucie, gdy najpierw Kylian Mbappe, a potem Achraf Hakimi trafiali w słupek. Mimo wielu prób, Francuzi nie byli w stanie odmienić losów spotkania.

"Najbardziej zawiódł atak, a Mbappe był zbyt dyskretny" - ocenił "Le Parisien". Tytuł czwartkowej okładki sportowego dziennika "L'Equipe" brzmi natomiast: "PSG pod ścianą". To aluzja nie tylko do przegranego meczu, ale też "żółtego muru" - słynnej trybuny kibiców BVB, która, zdaniem wielu obserwatorów, zapewniła gospodarzom zwycięski doping.

- Atmosfera była wyjątkowa dzięki niemieckim kibicom, ale też dzięki obecności 3 tysięcy naszych fanów, którzy śpiewali przez cały mecz. W Paryżu sytuacja się odwróci - mówił po spotkaniu trener PSG Luis Enrique.

Kolejna remontada możliwa? "Musimy poprawić grę"

Francuzi wierzą, że kolejna w tym sezonie remontada PSG, po odrobieniu strat z pierwszego meczu i wyeliminowaniu FC Barcelony w ćwierćfinale, jest możliwa. - Musimy poprawić kilka aspektów gry, ale z pewnością to będzie otwarty mecz - przekonywał Enrique.

Rewanż w stolicy Francji odbędzie się już 7 maja.

Stefan Foltzer o reakcjach Francuzów po meczu Borussii z PSG (IAR) 1:19