Liga Mistrzów. PSG nie zdobyło twierdzy w Dortmundzie. Borussia wykonała krok w kierunku finału

2024-05-01, 23:04

Borussia wyszła na prowadzenie po bramce Fullkruga. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Borussia Dortmund pokonała u siebie Paris Saint-Germain 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę w meczu strzelił Niclas Fullkrug.

Borussia i PSG byli rywalami w "grupie śmierci" w trwającej edycji LM. W Paryżu gospodarze wygrali 2:0, w Niemczech padł remis 1:1, ale to dortmundczycy zajęli pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając także AC Milan i Newcastle United.

Zespół z Dortmundu jest niepokonany w Lidze Mistrzów na własnym stadionie od 10 spotkań (sześć zwycięstw, cztery remisy). W środę dołożył 11. spotkanie bez porażki.

Cios Fullkruga dał prowadzenie

Początek meczu należał do intensywnych, jednak nie pojawiło się wiele dogodnych okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich w 14. minucie miał Marcel Sabitzer, jednak jego strzał z ostrego kąta został zatrzymany przez świetnie dysponowanego Donnarummę.

W 36. minucie wynik otworzył Niclas Fullkrug. Napastnik opanował świetne podanie od Schlotterbecka, po czym popędził w kierunku bramki PSG i płaskim strzałem pokonał Donnarummę.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Piłkę w polu karnym opanował Fullkrug, który zgrał ją do Sabitzera. Austriak mocno przymierzył, jednak świetną interwencją popisał się Donnarumma.

Festiwal zmarnowanych okazji. Borussia bliżej finału

Po przerwie goście rzucili się do ataku. W 51. minucie Kylian Mbappe oddał strzał z obrębu pola karnego, jednak piłka odbiła się od słupka. Po chwili trafiła pod nogi Hakimiego, który... także obił słupek.

Kilka minut później świetnym dośrodkowaniem popisał się Marquinhos, jednak Fabian Ruiz nie był w stanie oddać czystego uderzenia na bramkę Kobela.

Swoje okazje miała także Borussia, jednak Fullkrug najpierw nieczysto trafił w piłkę, a po chwili został odepchnięty przez jednego z rywali.

W 81. Minucie fatalnym pudłem popisał się Dembele. Hakimi wyłożył mu piłkę jak na tacy, jednak Francuz posłał piłkę nad bramką.

Ostatecznie Borussia utrzymała przewagę i zagra w Paryżu broniąc jednobramkowej zaliczki. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 7 maja.

Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain 1:0

Bramka: Niclas Fullkrug (36).

Borussia Dortmund: Gregor Kobel - Julian Ryerson (87. Marius Wolf), Mats Hummels, Nico Schlotterbeck, Ian Maatsen - Karim Adeyemi (83. Marco Reus), Marcel Sabitzer, Julian Brandt (87. Felix Nmecha), Emre Can, Jadon Sancho - Niclas Fuellkrug (90+1. Youssoufa Moukoko).

Paris Saint-Germain: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Lucas Hernandez (42. Lucas Beraldo), Nuno Mendes - Warren Zaore-Emery, Vitinha, Fabian Ruiz - Ousmane Dembele, Kylian Mbappe, Bradley Barcola (65. Randal Kolo Muani).