more_horiz

Media w pontyfikacie świętego Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2023 11:50
- Każde z mediów było przez papieża Jana Pawła II poważane. Pamiętajmy, że on był aktorem. Doskonale wiedział, jak należy zwracać się do ludzi. Bardzo też szanował dziennikarzy - mówił w Polskim Radiu 24 ksiądz prof. Józef Kloch z Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. 
Audio
  • Ks. dr hab. Józef Kloch gościem Agnieszki Czyż-Mańkowskiej (Papieskie lekcje życia)
Święty Jan Paweł II uważał, że media to szansa przemawiania do świata
Święty Jan Paweł II uważał, że media to szansa przemawiania do świataFoto: PAP/Archwiwum

Jednym z najbardziej fascynujących rysów pontyfikatu Jana Pawła II był niezwykły stosunek papieża do mediów i mediów do papieża. Święty Jan Paweł II uważał, że media to szansa przemawiania do świata. 

Jan Paweł II był papieżem medialnym w skali całego świata. Wyrażał pragnienie, by media stały się współczesnym areopagiem, przez który Kościół mógłby docierać do wiernych. Transmisja z inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II, jego pierwsze wypowiedziane po włosku słowa, liczne pielgrzymi i spotkania wywoływały entuzjazm ludzi. 

Czy media są szansą, czy zagrożeniem dla Kościoła? Czy mogą być wykorzystywane jako skuteczne narzędzie w głoszeniu Ewangelii? Jaką rolę odebrały media w pontyfikacie Jana Pawła II? 


Posłuchaj
23:09 PR24 2023_09_17-08-06-19.mp3 Ks. dr hab. Józef Kloch gościem Agnieszki Czyż-Mańkowskiej (Papieskie lekcje życia)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Papieskie lekcje życia"

Prowadzący: Agnieszka Czyż-Mańkowska

Gość: ks. prof. Józef Kloch (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wykładowca Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa, wieloletni rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski)

Data emisji: 17.09.2023

Godzina emisji: 8.06

PR24


Zobacz także

Zobacz także