X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska potrzebuje innowacyjnej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 18:02
W Polskim Radiu 24 Eliza Kruczkowska, Marcin Stefaniak i Borys Musielak rozmawiali o tym, czy Polska ma potencjał w budowie gospodarki opartej na innowacjach. W naszym kraju powstaje coraz więcej nowych i opatentowanych technologii, ale brakuje inwestorów, którzy sfinansowaliby śmiałe projekty.
Audio
  • 04.10.15 Eliza Kruczkowska: „Musimy namawiać inwestorów do wspierania młodych naukowców (…)”.
Innowacje w gospodarce prowadzą do tworzenia nowych produktów, do ulepszania technologii, zwiększenia efektywności i tym samym do zwiększenia konkurencyjności gospodarki wobec innych krajówfot.flickrmathias deer
Innowacje w gospodarce prowadzą do tworzenia nowych produktów, do ulepszania technologii, zwiększenia efektywności i tym samym do zwiększenia konkurencyjności gospodarki wobec innych krajów/fot.flickr/mathias deer

Eksperci podkreślają, że Polska potrzebuje innowacyjnej gospodarki, ale mimo to wynalazki „uciekają” z kraju. Natomiast ich autorzy szukają partnerów do realizacji swoich projektów i zarabiania na nich na świecie. Eliza Kruczkowska z Fundacji Startup Polska przyznała, że w Polsce istnieją firmy przychylne prowadzeniu badań naukowych, ale nie dysponują wystarczającym kapitałem.

– W przypadku innowacyjności dla inwestorów priorytetem są pieniądze i potencjalne zwroty z inwestycji. Dochodzi jeszcze kwestia ryzyka przedsięwzięcia. Z tego względu chcemy stworzyć w Polsce optymalne warunki dla działania inwestorów, żeby wsparcia dla innowacji nie szukano za granicą – powiedziała gość Polskiego Radia 24.

Natomiast dyrektor Samba TV Borys Musielak wyjaśnił, dlaczego młodzi naukowcy i przedsiębiorcy szukają wsparcia za granicą.

– Inwestor zagraniczny pozwala na więcej możliwości rozwoju. Tak samo biznes, który prowadzę, jest skierowany na globalny, a nie polski rynek i stąd decyzja o wyborze zagranicznego inwestora – tłumaczył.

– Sytuacja finansowania innowacyjności w Polsce jest bardzo dynamiczna. Jeszcze trzy lata temu odzywały się do nas tylko topowe fundusze międzynarodowe. Polskie nie były zainteresowane i zupełnie nas nie zauważały – dodał Marcin Stefaniak z fakturownia.pl.

Więcej o startupach – organizacjach lub firmach poszukujących modelu biznesowego dla swojego rozwoju – w Polsce w całej rozmowie.

Borys Musielak, Eliza Kruczkowska i Marcin Stefaniak/fot.PR24/MS Borys Musielak, Eliza Kruczkowska i Marcin Stefaniak/fot.PR24/MS

Polskie Radio 24/gm