X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zakopane – Miasto nieobecne

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 20:45
Nie opisuje miejsc pięknych, atrakcyjnych i niepowtarzalnych. Prowadzi po ciemnych zaułkach, przestrzeniach pomijanych i wyrzuconych z ludzkiej pamięci. Tak najkrócej można scharakteryzować książkę „Nieobecne miasto. Przewodnik po nieznanym Zakopanem”. Jej współautor, Maciej Krupa, był gościem audycji „Między kropkami”. Opowiedział w niej m.in. o nieznanej w szerszym odbiorze, a także intrygującej stronie stolicy polskich Tatr.
Audio
  • 24.09.16 Maciej Krupa: „Rozwijająca się turystyka była dla górali szansą na lepsze życie (…)”.
Autorzy książki: Piotr Mazik, Kuba Szpilka i Maciej Krupa.
Autorzy książki: Piotr Mazik, Kuba Szpilka i Maciej Krupa.Foto: Dorota Filipiak/Wyd. Czarne

Zakopane pełne jest przestrzeni pomijanych i zapomnianych. Chodzi tu głównie o aspekty z historii miasta, bez których nie istniałoby ono w obecnym kształcie, a które w dotychczasowych opracowaniach pomijane były milczeniem.

– Mowa tutaj chociażby o tych, którzy na przełomie XIX i XX wieku przyjeżdżali do Zakopanego, by szukać lepszego życia. Pracowali oni najczęściej przy obsłudze przybywających gości, później zakładali własne interesy. Stanowili bardzo dużą część mieszkańców ówczesnego Zakopanego i w dużej mierze przyczynili się do rozwoju i tego, jak to miasto wygląda dziś – powiedział Maciej Krupa.

Audycję prowadziła Weronika Wakulska.

Polskie Radio 24/db

_____________________

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 20.15

Czytaj także

Ilona Łepkowska kończy pracę przy serialach

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 21:10
– Do tworzenia kolejnych scenariuszy nie mam już siły i czuję się wypalona w tej dziedzinie – powiedziała Ilona Łepkowska, najpopularniejsza autorka scenariuszy seriali telewizyjnych w Polsce. W nowej audycji Polskiego Radia 24 Między kropkami opowiedziała o swoim dorobku, a także nowej drodze w zawodowym życiu – pisaniu książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczyna Misia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 21:10
Bez niej kultowa komedia Stanisława Barei nie byłaby taka sama. Charakterystyczna rola Krystyny Podleskiej i jej niezapomniany akcent, uroda i dowcip sprawiły, że „Misia” do dni dzisiejszego ogląda się z ogromną przyjemnością. W tym roku aktorka, wraz z pisarką Klaudią Iwanicką, wydała książkę „Dziewczyna Misia”, w której czytelnicy będą mieli okazję poznać bliżej jej losy prywatne i zawodowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyglądała Polska okresu transformacji?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 21:00
Przełom lat 80. i 90. Niedaleka przeszłość, która cały czas jest niedaleko nas. Przedmioty, które wyszły już z mody, ale nadal można je zobaczyć w polskich domach. Odnaleźć je można w książce „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, autorstwa Olgi Drendy, która była gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń