more_horiz

Jak wybrać nową ścieżkę kariery zawodowej? Doradza Anna Tkaczyk

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 13:33
Specjalistka od kariery zawodowej, konsultant, job coach i job hunter. Prezes firmy BusinessDriven. Prywatnie mama dwóch córek, wielbicielka książek i ludzi. Anna Tkaczyk była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
Audio
  • 19.03.17 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Anna Tkaczyk
Anna Tkaczyk, Prezes firmy BusinessDriven.
Anna Tkaczyk, Prezes firmy BusinessDriven.Foto: AK/PR24

Przez szesnaście lat była "szczurem" korporacyjnym. W pewnym momencie obudziła się, wszystko rzuciła i odmieniła całkowicie swoje życie. Dziś sama doradza innym, jak obrać nową ścieżkę kariery. Z sukcesem realizuje pomysł, by doradztwo zawodowe łączyć z coachingiem. Ale dlaczego nagle teraz stało się to tak modne i komu potrzebny jest specjalista od kariery? Pytania ważne, bo dokonując zmian w życiu zawodowym, trzeba umieć zdecydować dokąd chcemy iść, jak i po co.

– Siłę i moc ma każdy, ale ludzie o tym nie wiedzą, dlatego przychodzą do mnie. Ja natomiast jedynie wyciągam na światło dzienne tę siłę, pokazuję im moc i umożliwiam im zrobienie tego, co zamierzają – mówiła Anna Tkaczyk.

By odmienić swoje życie, najpierw trzeba poszukać odpowiedzi na to, co się zawodowo chce dla siebie, zidentyfikować swój potencjał, znaleźć najlepszy kierunek, na już i na później, by przygotować się na zmiany i je wyprzedzić, a kluczem do sukcesów zawodowych są relacje międzyludzkie, praca i zaangażowanie.  

– Większość klientów, którzy do mnie przychodzą, stoją na rozdrożu i nie wiedzą, dokąd pójść. Wówczas pracujemy nad potencjałem i określeniem, czego potrzebujemy i czy ścieżka zawodowa, która się obrała, jest tą właściwą. To pierwsze stanięcie twarzą w twarz ze sobą i otworzenie szuflad – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu audycji.

Program prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 13:15
Zobacz także

Zobacz także