more_horiz

Eliza Drogosz – pisarka, która zadebiutowała w wieku 17 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 14:05
Swoją  pierwszą książkę "Władcę piasków" zaczęła pisać w wieku lat 14, a powieść ukazała się na rynku, kiedy skończyła 17 lat. Obecnie studiuje w Warszawie na dwóch różnych uczelniach: Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Handlowej. O swojej pracy pisarskiej i realizacji marzeń Eliza Drogosz mówiła w audycji Kobiety Sukcesu.
Audio
  • 28.01.2018 Eliza Drogosz: „Marzenia, by zostać pisarką narodziły się w trakcie kontaktów z książkami, pewnie gdy miałam kilka lat”
Eliza Drogosz
Eliza DrogoszFoto: PR24/AK

Eliza Drogosz miała marzenie, że pewnego dnia napisze własną powieść i ludzie będą ją czytali. W szkole podstawowej stworzyła ponad dwadzieścia projektów okładek swoich przyszłych książek i każdemu towarzyszył zarys fabuły. W końcu udało jej się spełnić marzenie. Eliza Drogosz obecnie studiuje prawo i zarządzanie, a interesuje się antropologią kultury i historią starożytnych Egipcjan i Inków.

Jak podkreślała Eliza Drogosz, zamiar wydania książki w wieku 17 lat nie był przypadkowy. - Od zawsze lubiłam tworzyć historię i miałam marzenie, że chciałam zostać pisarką. Gdy miałam 14 lat, to wymyśliłam sobie, że bardzo chciałabym zadebiutować w wieku 17 lat. To nieprzypadkowa liczba – wszystko wzięło się od mojego ukochanego króla Inków, który żył w XVI wieku i wstąpił na tron w wieku 17 lat. Moim zdaniem to najbardziej fascynująca postać historyczna – mówiła młoda pisarka.

Według rozmówczyni Polskiego Radia 24 kolejne powieści powinny się ukazać niedługo. – Marzenia, by zostać pisarką narodziły się w trakcie kontaktów z książkami, pewnie gdy miałam kilka lat. Później odkryłam, że bardzo interesują mnie cywilizacje Egiptu i Inków. Na razie napisałam dwie powieści, a obecnie pracuję nad tzrecią częścią cyklu i równolegle piszę czwartą książkę. W moich książkach natura odgrywa ważną rolę – powiedziała Eliza Drogosz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24

Kobiety sukcesu, Kobiety biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 28.01.2018

Godzina emisji: 13:15


Zobacz także

Zobacz także