X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

(Nie)wesołe życie staruszka?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 18:00
Papież podczas wtorkowej wizyty w Strasburgu zwrócił szczególną uwagę na jakość życia mieszkańców Unii Europejskiej. Franciszek wskazywał na to, że niektóre grupy społeczne – m.in. osoby starsze – pogrążone są w samotności.
Audio
  • 26.11.14 Monika Fabian: „Lepiej, żeby osoby starsze trafiały do wyspecjalizowanych instytucji (…)”
(Nie)wesołe życie staruszka?
Foto: flickr/John Perivolaris

Biskup Rzymu podkreślał w wystąpieniu przed Parlamentem Europejskim, że Europejczycy w wielu aspektach są egoistyczni, obojętni na problemy słabszych. Słowa papieża skłaniają do refleksji nad sytuacją, w jakiej znajdują się najstarsi obywatele Starego Kontynentu.

Gdzie lepiej spędzić starość?

Wśród wielu Polaków nadal przeważa negatywna opinia o domach opieki. Tymczasem tego typu ośrodki są na coraz wyższym poziomie, zapewniając seniorom niezbędną pomoc. Monika Fabian, pielęgniarka, mówiła w Polskim Radiu 24, że na samotność i brak wsparcia bardziej narażone są osoby starsze, które mieszkają w domach.

Monika
Monika Fabian, foto: PR24/PJ

– Z moich obserwacji wynika, że więcej ludzi pozostawianych jest samym sobie we własnych domach. Lepiej, żeby osoby starsze trafiały do wyspecjalizowanych instytucji, a nie mieszkały same w czterech ścianach – tłumaczyła Monika Fabian.

Recepta na starość

Starzenie się człowieka, często związane z degradacją sprawności fizycznej i intelektualnej, jest nieuniknionym aspektem życia. Jednak poprzez rozwijanie zainteresowań i różnego rodzaju aktywizację, seniorzy dłużej mogą prowadzić samodzielną egzystencję.

Anna
Anna Wąsik, foto: PR24/PJ

– Dobrym rozwiązaniem tej kwestii jest uczestniczenie w zajęciach organizowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku i domy dziennego pobytu. Tam seniorzy mogą aktywnie spędzać czas – a przecież kontakt z drugim człowiekiem daje każdemu, także osobom starszym, impuls do dalszego rozwoju – oceniała Anna Wąsik, działaczka społeczna.

O sposobach aktywizacji seniorów w Polskim Radiu 24 mówiła również Paulina Braun, działaczka społeczna.

Paulina
Paulina Braun, foto: PR24/PJ

Goście Debaty Poranka PR24 rozmawiali także o zmieniającym się modelu rodziny, w którym rola nestorów rodu – dziadków – stopniowo ulega zatarciu.

PR24

Zobacz więcej na temat: emerytura 50+ POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak