more_horiz

Agata Wiktoria Śmierzyńska: moją powinnością jest niesienie nadziei i pomocy kobietom

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 14:07
Na co dzień jest nauczycielką szkolną i wychowawcą w świetlicy w podwarszawskiej szkole. Prywatnie szczęśliwą mamą trójki dzieci. Pozazawodowo Prezesem Fundacji Anioły Kultury oraz inicjatorką projektów "Kobiety i dzieci w ogniu wojny" oraz "Narodzić się na nowo". Agata Wiktoria Śmierzyńska była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
Audio
  • 19.02.17 Kobiety Sukcesu Kobiety Biznesu: Agata Wiktoria Śmierzyńska
Agata Wiktoria Śmierzyńskafot.materiały własne
Agata Wiktoria Śmierzyńska/fot.materiały własne

Czy świat umie pomagać? Czy słowa Elie Wiesela "Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność" są ciągle aktualne i tylko nieliczni potrafią zareagować i pomagać?

Gość Polskiego Radia 24 jest prawdopodobnie pierwszą Polką, która odwiedziła dzieci z "miasta rakiet" – izraelskiego Sederot – położonego 830 metrów od Strefy Gazy. Sederot znajduje się pod ciągłym ostrzałem rakietowym Palestyńczyków. Jak mówi, "jako człowiek, matka, pedagog, nie mogłam pozostać bezczynna, po tym, co tam zobaczyła".

– W moim sercu zawsze szczególne miejsce zajmowały dzieci i zawsze myślałam o tych, które nie mają łatwo w życiu – podkreślała nauczycielka.

Śmierzyńska założyła fundację i zorganizowała pomoc dla kobiet i dzieci. Na jej koncie są m.in. projekty "Kobiety w dzieci w ogniu wojny" czy "Narodzić się na nowo".

– Fundacja Anioły Kultury, która stawia na programy społeczne, gdzie w centrum są kobiety i dzieci, jest wypadową całego mojego życia – powiedziała Agata Wiktoria Śmierzyńska. –  Kiedy wyszłam z moich trudności życiowych dzięki wsparciu wielu ciepłych i przyjaznych ludzi, poczułam zobowiązanie, że jeżeli sama potrafiłam się podnieść, to moją powinnością jest nieść wsparcie, nadzieję i pomoc innym kobietom, które są dzisiaj w takim miejscu, w jakim ja byłam kiedyś – tłumaczyła. 

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu audycji.

Program prowadziła Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24/dds

____________________

Data emisji: 19.02.2017

Godzina emisji: 13:15

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje


Zobacz także

Zobacz także