Liga Europy: Legia Warszawa przed meczem z Ajaksem Amsterdam

Legia Warszawa zmierzy się w czwartek z Ajaksem Amsterdam w meczu 1/16 finału Ligi Europy. Goście awansowali do tej fazy rozgrywek wygrywając grupę G. Mistrzowie Polski zajęli 3. miejsce w grupie F Ligi Mistrzów.  O meczu mówił w audycji Magazyn Sportowy Jacek Kurowski z TVP Sport.

2017-02-15, 20:04

Liga Europy: Legia Warszawa przed meczem z Ajaksem Amsterdam

Posłuchaj

15.02.2017 Przed meczem Legii Warszawa z Ajaksem Amsterdam. Gość: Jacek Kurowski z TVP Sport.
+
Dodaj do playlisty

Gość wskazywał, że nie można oczekiwać, że Ajaks nie strzeli Legii żadnego gola. – To drużyna, która we wszystkich meczach w tym roku ma ich na koncie 11. I ma piłkarzy ultra ofensywnych, którzy naprawdę wiedzą jak pokonywać bramkarzy – mówił.

Zdaniem Kurowskiego, nie można jednak z góry skazywać warszawskiego klubu na porażkę. Ocenił, że gdy Legia w pierwszym meczu Ligi Mistrzów przegrała 0:6, nikt nie myślał, że może na wiosnę zagrać w europejskich pucharach. Podkreślił, że do końca była w stanie walczyć o awans i w końcu go wywalczyła. – Trener Magiera wychodzi z takiego założenia, że najpierw gol, potem punkt, potem zwycięstwo. Wszystko, co sobie zaplanował, zrealizował. W tym meczu może być tak samo – wyjaśniał. Dodał, że „stadion będzie pełny, Legia niczego nie musi, tylko może, a przede wszystkim bardzo chce”.


KurowskiJacek Kurowski; foto: PR24

Gość zaznaczył również, że wiele będzie zależało od dyscypliny taktycznej. – Jeśli Legia marzy o przejściu do kolejnej rundy, perfekcyjnie musi zagrać cały zespół – podsumował.

Początek czwartkowego meczu Legii z Ajaksem o 21:05. Rewanż 23 lutego w Amsterdamie.

REKLAMA

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tomasz Kowalczyk.        

Polskie Radio 24/ip

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

REKLAMA

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 21:09


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej