Nagroda im. prof. Roberta Mroziewicza
W kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej – konfliktu, w który uwikłani są nasi sąsiedzi – znajomość realiów stosunków międzynarodowych staje się coraz istotniejsza. Jednym ze sposobów na zwiększanie świadomości społeczeństwa w tym zakresie jest popularyzowanie nauki związanej z badaniem relacji międzypaństwowych.
2014-10-14, 20:52
Posłuchaj
Nagroda im. prof. Roberta Mroziewicza przyznawana jest za najlepszą pracę magisterską pracę magisterską dotyczącą stosunków międzynarodowych, dyplomacji i bezpieczeństwa międzynarodowego.
Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazła się Natalia Kertyczak, która jest autorką pracy „Wsparcie Polski dla budowy demokracji lokalnej na Ukrainie w latach 2004-2013”. Zdobywczyni nagrody mówiła w Polskim Radiu 24 m.in. o zaangażowaniu społeczeństwa ukraińskiego w proces zmian zapoczątkowanych przez pomarańczową rewolucję oraz o fiasku rozpoczętych reform.
– W 2004 roku, podobnie jak teraz – było widać wśród Ukraińców dużą chęć zmian. Wtedy wiele osób zdecydowało się na wejście do polityki. Jednak wsparcie społeczeństwa w kwestii reformowania państwa, które w znacznej mierze oparte jest na korupcji, okazało się niewystarczające – tłumaczył Gość PR24.
Natalia Kertyczak przybliżała w „Kawie Dyplomatycznej” również działanie ukraińskich organizacji pozarządowych. Gościem audycji Grzegorza Dziemidowicza był także dr Julian Pańków, sekretarz kapituły konkursowej Nagrody im. prof. Roberta Mroziewicza, który opowiadał o problemach wewnętrznych i zewnętrznych Ukrainy.
REKLAMA
Nagroda im. prof. Roberta Mroziewicza przyznawana jest przez warszawską uczelnię Collegium Civitas. Patron wyróżnienia – prof. Mroziewicz – był historykiem i dyplomatą – pełnił m.in. funkcję Ambasadora RP przy ONZ w Nowym Jorku.
Zapraszamy do odsłuchania audycji Grzegorza Dziemidowicza.
PR24
REKLAMA