Krwawym szlakiem uchodźców

Z Grecji, przez Macedonię i Serbię do Węgier – tak wygląda trasa wielu uchodźców z Syrii. Tę trasę przemierzał również Marcin Nowak, dziennikarz Polskiego Radia, po drodze spotykając wielu uciekinierów. W Polskim Radiu 24 opowiadał o tragicznych losach Syryjczyków.

2015-09-02, 18:46

Krwawym szlakiem uchodźców
Obozy są przepełnione, a uciekinierów wciąż przybywa. . Foto: PR/Marcin Nowak

Posłuchaj

02.09.15 Marcin Nowak: „Obóz dla uchodźców w Kelebi wygląda jak więzienie (…)”.
+
Dodaj do playlisty

 – Macedończycy i Serbowie nie robią problemów uchodźcom – zapewniał dziennikarz. Kłopoty zaczynają się na granicy serbsko-węgierskiej, szczególnie w mieście Kelebi – mówił.

– Tam bardzo długo czekaliśmy na przejazd i dokładnie nas kontrolowano. Podobno w tym miejscu stworzony jest obóz dla uchodźców, który wygląda jak więzienie. Są tam druty kolczaste i agresywni policjanci w całym rynsztunku, którzy naśmiewają się z Syryjczyków i traktują ich jak kryminalistów – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Więcej o szlaku uchodźców i warunkach na nim panujących w całej audycji. 

Z Marcinem Nowakiem rozmawiał Juliusz Głuski.

REKLAMA

Polskie Radio 24/dds/mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej