Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę do Afryki

Papież Franciszek zakończył wizytę na Czarnym Lądzie. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta Ojca Świętego w meczecie w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Papieską wizytę w Afryce podsumował w Polskim Radiu 24 ks. Krzysztof Ołdakowski z redakcji katolickiej Polskiego Radia.

2015-11-30, 15:20

Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę do Afryki
Papież Franciszek podczas wizyty w Republice Środkowoafrykańskiej.Foto: PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Posłuchaj

30.11.15 Ks. Krzysztof Ołdakowski: „Papieska pielgrzymka była bardzo trudna (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Papież Franciszek przez pięć dni swojej pielgrzymki odwiedził wstrząsane aktami terroru i konfliktami Kenię, Ugandę i Republikę Środkowoafrykańską. Papieska pielgrzymka do Afryki była najniebezpieczniejszą z dotychczasowych podróży głowy Kościoła.

Ks. Krzysztof Ołdakowski przyznał, że w końcowej fazie wizyty na Czarnym Lądzie kluczowym momentem była obecność Franciszka w meczecie. Papież zwrócił wtedy uwagę, że chrześcijanie i muzułmanie są braćmi.

– W meczecie na przybycie papieża oczekiwało dwieście osób. Wewnątrz Ojca Świętego powitało pięciu imamów. Franciszek wzywał do wspólnego powiedzenia „nie” nienawiści, zemście i przemocy, zwłaszcza popełnianej w imię religii lub Boga. Padło bardzo mocne stwierdzenie, że Bóg jest pokojem – mówił duchowny.

Więcej o afrykańskiej pielgrzymce papieża Franciszka w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/gm


 

Polecane

Wróć do strony głównej