X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

We Francji rozmawiano o istnieniu dwóch państw: Izraela i Palestyny

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 20:20
W Paryżu zakończyła się międzynarodowa konferencja poświęcona konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu. Nad Sekwanę przybyły delegacje 75 państw i organizacji, ale zabrakło przedstawicieli głównych antagonistów - Izraela i Palestyny. O sytuacji na Bliskim Wschodzie mówił w audycji Świat w Powiększeniu Jarosław Kociszewski, wieloletni korespondent w Izraelu.
Audio
  • 16.01.2017 Konferencja we Francji na temat Izraela i Palestyny. Gość: Jarosław Kociszewski, wieloletni korespondent w Izraelu.
Francois Hollande przemawia podczas międzynarodowej konferencji poświęcona konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu.
Francois Hollande przemawia podczas międzynarodowej konferencji poświęcona konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu.Foto: PAP/EPA/Bertrand Guay / POOL

Gospodarz konferencji, prezydent Francois Hollande podkreślił, że sytuacja jest alarmująca, gdyż zagrożona jest możliwość porozumienia między stronami konfliktu. Fizycznie, w terenie - w związku z postępującą kolonizacją, budową nowych osiedli żydowskich; politycznie - bo słabną siły pokoju i wreszcie moralnie, bo narastają wzajemna niechęć i wrogość, co jest pożywką dla ekstremy.

Według gościa, zwołana przez Francję konferencja, to „pomieszanie megalomanii z myśleniem życzeniowym i próba pokazania, że mają wpływ na Bliski Wschód”. Jak mówił, prezydent Izraela nie chciał pojechać do Paryża, bo „Izraelczycy nigdy nie uważali Europejczyków za bezstronnych i rzetelnych mediatorów”. – Zawsze są gotowi rozmawiać o czymkolwiek, ale pod warunkiem, że jedynym mediatorem są Amerykanie – tłumaczył.

Zdaniem Kociszewskiego, Benjamin Netanjahu „cały czas mówi, że popiera ideę dwóch państw, ale wszystko zależy od tego kto zadaje mu pytanie”. – Jest bardzo sprawnym politykiem, dyplomatą i nie będzie chciał iść z nikim na noże – ocenił. Dodał, że prezydent Izraela nie odrzuci tego rozwiązania, mimo że od lat jest ono martwe. – Proces pokojowy jest martwy przynajmniej od 2000 roku, gdy nie dogadano się w Camp David. Są ruchy pozorowane – wyjaśniał.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Agata Kasprolewicz.   

Polskie Radio 24/IAR/ip

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

______________________________________

Data emisji: 16.01.2017

Godzina emisji: 19:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak